تاریخ انتشار۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۷
کد مطلب : 561192

تقدیر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از ملت حسینی ایران

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور بیانیه‌ای از ملت ایران به خاطر برپایی حماسه آفرینی‌ها در تعظیم شعائر و ترویج معارف حسینی تقدیر و تمجید کرد.
تقدیر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از ملت حسینی ایران
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، در متن بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم آمده است:

ملت مؤمن و انقلابی ایران با امداد و نصرت الهی و توجهات حضرت ولی الله الاعظم (عجل الله تعالی فرجه) با سلوک در راه حسین (علیه السلام) و بصیرت و هوشیاری توانسته است بخش اعظمی از توطئه‌های ضد دینی و هجمه‌های فکری، فرهنگی، سیاسی و امنیتی علیه قداست و عظمت حماسه کربلا را خنثی کند.

شور و شعور حسینی ملت ما در مبارزات ضد طاغوتی، حماسه‌های سال‌های دفاع مقدس، و مبارزه با فتنه‌ها و توطئه‌های ضد اسلامی همیشه متبلور و نمایان بوده است و حقیقت «ما ملت امام حسینیم» را آشکار کرده است.
هویت، ملیت، قومیت و همه ابعاد زندگی ما با حسین (علیه السلام) معنا می‌یاید و دنیا ما را در تقدیس و تکریم حسین (علیه السلام) می‌شناسد.

در حادثه کربلا، دشمنان حق و حقیقت در جنایت های خود نهایت خباثت و ددمنشی را برای شکستن قداست و حرمت اهل بیت بروز دادند، اما نور پر فروغ حسین خاموش نشد و مشعل فروزان شهید کربلا برای همیشه‌ی تاریخ معیار شناخت حق و باطل شد. پیام عاشورا این است که، شوکت و جلالت حق، خدشه ناپذیر است و آنان که در مقابل امام نور، عَلَم طغیان و فساد بلند کنند هلاک خواهند شد. قدسیت و عظمت خون حسین بر شمشیر باطل پیروز شد و این یک حقیقت تبدیل ناپذیر است.

حرمت و قداست ولایت یک قداست الهی است. امروز نیز هر جریانی بخواهد در مقابل پیشوا و امام جامعه بر مسیر اهل بغی حرکت کند، فرجامی جز سقوط و خذلان نخواهد داشت. ولایت فقیه نیز امروز امتداد راه امامت است و دشمنی با این راه، دشمنی با اصل دین است.

شهید کربلا معیار شناخت حق از باطل است و خط نفاق و دروغ با مصباح الهدی رسوا می شود. ملت ما در عاشورای سال ۸۸ با نور حسین (علیه السلام)، نفاق و فساد را شناخت و حماسه نهم دی را آفرید. همچنین با پرچم هدایت حضرت سید الشهداء، فتنه تکفیر را خنثی کرد و با شعار «کلنا عباسک یا زینب» برای دفاع از حرم، خون شرافت و افتخار داد. حماسه عاشورا و حادثه کربلا برای همیشه تاریخ، معیار حقیقت است و غبار فتنه‌ها را می‌زداید.

ملت فهیم ایران با ایمانی مملو از بصیرت و صبر، علم ولایتمداری خویش را به اهتزاز در آورده است و در راه حسین به مجاهدت و ایستادگی ادامه خواهد داد ان شاءالله.
از خداوند متعال دوام فضل و رحمتش بر ملت عظیم‌الشأن ایران را مسألت می‌نماییم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته‌
سید هاشم حسینی بوشهری
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcb98bs5rhb08p.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما