تاریخ انتشار۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۸
کد مطلب : 560738
امام جمعه شهر طبل:

عاشورا نماد عزت و آزادگی است

رئیس شورای حل اختلاف شهرستان قشم و امام جمعه شهر طبل با اشاره به اهمیت ماه محرم، گفت: اتفاقات بزرگ تاریخی در روز عاشورا واقع شده و عاشورا نماد عزت و آزادگی است.
عاشورا نماد عزت و آزادگی است
به گزارش حوزه استان های خبرگزاری تقریب، شیخ محمد صالح امینی اظهار داشت: وقایع مهمی در طول تاریخ در ماه محرم و روز عاشورا صورت گرفته‌است، ماه محرم ابتدای سال هجری است که در این ماه و در روز عاشورا قبل از اسلام و بعد از اسلام وقایع مهمی صورت گرفته است.

وی افزود: بر اساس روایاتی که در منابع اهل سنت آمده است، خداوند حضرت آدم را در دهه عاشورا آفرید و انداختن حضرت ابراهیم در آتش و نجات حضرت یونس از شکم نهنگ هم در روز عاشورا صورت گرفت.

شیخ امینی در ادامه با اشاره به واقعه کربلا گفت: در سال شصتم هجری و در ماه رجب معاویه درگذشت و یزید زمام امور را در دست گرفت و در همان زمان در صدد گرفتن بیعت از امام حسین(ع) بود.

وی اضافه کرد: مردم کوفه در آن زمان به امام حسین(ع) نامه نوشتند که ما حاضریم با شما بیعت کنیم و وقتی امام حسین(ع) این نامه‌ها را می‌دید متوجه استقبال مردم کوفه شد.

امام جمعه شهر طبل عنوان کرد: عبیدالله بن زیاد وقتی متوجه این موضوع شد یک لشگر چهار هزارنفری را برای جنگ فرستاد.

 وی ادامه داد: امام حسین(ع) به یارانش اعلام کرد که هرکس می‌خواهد برود؛ لذا تنها ۷۲ تن در برابر یک لشگر ۴ هزار نفری ماندند.

شیخ امینی اظهار کرد: حُر وقتی متوجه شد که امام حسین(ع) در این موضوع مظلوم واقع شده به لشگر امام حسین(ع) پیوست و شهید شد.

وی در پایان اضافه کرد: داستان کربلا یک داستان طولانی و بزرگ است اما آنچه در این روز و در این دهه عاشورا باید به آن توجه کرد، این است که این روز روز بسیار مهمی است چون امام حسین(ع) سید و سالار شهیدان با شهادتش درس عزت وآزادگی به همه آموخت که در مقابل ظلم وستم حکومت های مستبد وظالم نباید سر خم کرد.

انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdcgwz9n7ak93u4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما