تاریخ انتشار۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۷:۵۸
کد مطلب : 560687
معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی گلستان:

نماز ظهر عاشورا به صورت متمرکز در گلستان اقامه خواهد شد

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان گلستان گفت: اقامه نماز ظهر روز عاشورا به صورت متمرکز در تمام نقاط استان گلستان انجام می شود.
نماز ظهر عاشورا به صورت متمرکز در گلستان اقامه خواهد شد
به گزارش خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام «رضا دیلمی» در گفتگو با خبرنگاران، اظهار کرد: مردم مؤمن و متدین استان گلستان به صورت باشکوه در نماز ظهر روز دهم محرم شرکت خواهند کرد.

به گفته وی؛ در این روز دسته روی عاشورای حسینی توسط تشکل های دینی و هیئات مذهبی در شهرها و روستاهای استان برگزار می شود.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان گلستان با اذعان بر اینکه عاشورا و محرم رمز جاودانگی اسلام ناب است، تصریح کرد: فرهنگ عاشورا تمدن ساز و تحول آفرین و موجب پویایی و بالندگی در متن جامعه می شود.

وی افزود: قیام سیدالشهداء علیه السلام قیامی است که درس های فراوانی برای تمام بشریت دارد، روح استکبار ستیزی، مجاهدت، ایثار، ازخودگذشتگی، حماسه، ولایتمداری، ایستادگی، مقاومت و شهادت طلبی از مولفه های قیام سیدالشهدا علیه السلام است.

به گفته وی؛ بسط فرهنگ عاشورایی یکی از مهمترین مولفه های تحقق تمدن نوین حضرت ولی عصر عجل الله و رمز حیات و بالندگی انقلاب اسلامی است و اینکه انقلاب ما ریشه در مکتب عاشورا دارد.

حجت الاسلام دیلمی از وجود بیش از یک هزار و 600 هیأت مذهبی، 350 مرکز قرآنی و 80 کانون فرهنگی و تبلیغی در گلستان خبر داد و گفت: حدود 800 مبلّغ و مبلّغه دینی در راستای بسط فرهنگ عاشورایی در ایام محرم در استان فعالیت دارند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcjoyeiauqemmz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما