تاریخ انتشار۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۳
کد مطلب : 559104

برپایی سمینار و نمایشگاه بین‌المللی حلال در نیجریه

نمایشگاه و سمینار صنعت حلال، ماه آینده میلادی در نیجریه در دو روز برگزار خواهد شد.
برپایی سمینار و نمایشگاه بین‌المللی حلال در نیجریه
به گزارش حوزه بین‌الملل خبرگزاری تقریب، «لاگوس»، پایتخت نیجریه، میزبان یک سمینار و نمایشگاه بین‌المللی حلال خواهد بود. این رویداد دو روزه در تاریخ ۸ تا ۹ اگوست (۱۷ و ۱۸ مرداد) برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه که از سوی مرجع صدور گواهی حلال نیجریه (HCA) برگزار می‌شود، «اوتونبا نی آدبایو» وزیر، صنعت، تجارت و سرمایه‌گذاری نیجریه و «محمد لاول مایدوکی»، رئیس کمیسیون زکات و موقوفات ایالت سوکوتو، با موضوع «حلال برای همه: بین پایداری و سودآوری» سخنرانی خواهند کرد.
 
همچنین سخنرانانی از مؤسسه بین‌المللی تحقیقات حلال برای تحقیق و آموزش حلال (INHART) و دانشگاه بین‌المللی اسلامی مالزی (IIUM) حضور خواهند داشت.
 
«نور سانی هانگا»، رئیس کمیته فنی توسعه نقشه راه و چارچوب عملیاتی برای صدور گواهی حلال در نیجریه، مدیریت این برنامه را به عهده خواهد داشت.
 
HCA مهمترین نهاد صدور گواهی حلال در نیجریه است که به محصولات و خدمات مطابق با استانداردها و الزامات حلال مجوز می‌دهد. این نهاد با مؤسسه بین‌المللی تحقیقات و آموزش حلال و سازمان غذای حلال بریتانیا همکاری دارد.
 
سال گذشته در سمینار مجازی صنعت حلال نیجریه که با حضور شرکت‌کنندگانی از کشورهای مختلف از جمله مالزی، بنگلادش، پاکستان و نیوزلند برگزار شد، اعلام شد آفریقا می‌تواند از صنعت حلال برای توسعه اقتصادی استفاده کند. این کشور قصد دارد تا از تجربیات کشورهای اسلامی به‌ویژه مالزی در این زمینه بهره ببرد.
 
سال گذشته نمایشگاه بین‌المللی حلال در روزهای ۱۴ تا ۱۶ سپتامبر ۲۰۲۱ (۲۳ تا ۲۵ شهریور) و با حضور شرکت‌هایی از نیجریه، ترکیه، هند، مالزی، اندونزی، مصر، تونس، مراکش، امارات متحده عربی و عربستان سعودی در نیجریه برگزار شد.
http://www.taghribnews.com/vdcbg9bsarhbs8p.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما