تاریخ انتشار۱۲ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۴
کد مطلب : 556018
رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی اردبیل خبر داد؛

درخشش نوجوانان اردبیلی در مسابقات سراسری قرآن و عترت بسیج

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی اردبیل گفت: ۲ قرآن‌آموز از شهرستان‌های گرمی و خلخال در مسابقات سراسری قرآن و عترت بسیج خوش درخشیدند.
درخشش نوجوانان اردبیلی در مسابقات سراسری قرآن و عترت بسیج
به گزارش حوزه سایر رسانه ها خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام صابر طهماسبی در گفت‌وگو با مهر، از برگزاری بیست و هشتمین دوره «مسابقات سراسری قرآن و عترت» بسیج با هدف ایجاد حرکتی قرآنی در بین آحاد جامعه به خصوص تشکل‌های قرآنی، گروه‌های قرآنی، خانواده و جوانان و نوجوانان خبر داد و اظهار کرد: مرحله مقدماتی بیست و هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن بسیج به پایان رسید و ۱۹۵ راه‌یافته به مرحله نهایی معرفی شدند.

وی از درخشش دو قرآن‌آموز از شهرستان گرمی و خلخال در این مسابقات خبر داد و گفت: «امیرحسین شجاعی مهر» قرآن‌آموز خلخالی توانست رتبه سوم در بیست و هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت بسیج را به دست بیاورد که در بخش مشارکت فردی این مسابقات در رشته حفظ ۱۵ جز زیر نظر استاد و حافظ کل قرآن «محمد مقدسی» از کارشناسان قرآنی تبلیغات اسلامی اردبیل دوره دیده و حافظ کل قرآن شد و توانست در بین بیش از ۲۰ هزار نفر شرکت کننده در سراسر کشور، در مرحله مقدماتی رتبه سوم را کسب کرده و به همراه ۱۹۵ نفر دیگر از برگزیدگان، به مرحله نهایی راه پیدا کند.

قرآن‌آموز اهل گرمی رتبه برتر مسابقات قرآن و عترت شد

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی اردبیل ادامه داد: قرآن‌آموز «مهدیه ابراهیمی» پایه نهم از قرآن آموزان «مؤسسه قرآنی دارالاسلام شهرستان گرمی» در «مسابقات قرآن و عترت دانش آموزی» مقام اول استانی را رشته حفظ کل قرآن را کسب کرد.

حجت الاسلام طهماسبی افزود: «مؤسسه قرآنی دارالاسلام گرمی» از مؤسسات موفق در توسعه و ترویج آموزش‌های قرآن در رشته‌های مختلف است که با مسئولیت «ربابه علیپور» از سال ۸۵ تاکنون زیر نظر تبلیغات اسلامی شهرستان گرمی در مناطق مختلف این شهرستان و روستاهای همجوار به برگزاری دوره‌های آموزشی می‌پردازد.

وی گفت: در مسابقات قرآن و عترت دانش آموزی «استاد اسفندمزک» از اساتید توانمند و حافظ کل قرآن شهرستان گرمی در امر تدریس و توانمند سازی شرکت کنندگان این شهرستان فعالیت شایسته‌ ای داشته و دانش آموز «مهدیه ابراهیمی» نیز از قرآن آموزان این استاد متبحر و توانمند است که به مرحله کشوری مسابقات قرآن و عترت دانش آموزی راه یافت.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان اردبیل درباره زمان برگزاری مسابقات نیز گفت: مرحله نهایی بخش آوایی در رشته حفظ قرآن برای پسران از دوم تا چهارم مرداد و برای دختران از ششم تا هشتم مرداد ۱۴۰۱ برگزار می‌شود و از پنج برگزیده اول در هر رشته در بخش دختران و پسران تجلیل به عمل خواهد آمد.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdccseqp42bqpx8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما