تاریخ انتشار۹ تير ۱۴۰۱ ساعت ۰:۰۹
کد مطلب : 555585
مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی مذهبی:

از دید نظام جمهوری اسلامی، بین اقوام و مذاهب خط‌کشی وجود ندارد

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی مذهبی گفت: از نظر نظام جمهوری اسلامی ایران، اقوام هیچ فرقی با هم نداشته و بین اقوام خط‌کشی وجود ندارد، همه در این کشور سهیم، دخیل و شریک هستند و شهروند درجه دو در جامعه اسلامی وجود ندارد.
از دید نظام جمهوری اسلامی، بین اقوام و مذاهب خط‌کشی وجود ندارد
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، ماموستا عبدالسلام کریمی روز چهارشنبه در شهر قروه در دیدار با امام جمعه و نشست با اقشار مختلف مردم این شهر اظهار داشت: انسان‌ها گُل‌های گلستان خداوندی هستند و گلستان زمانی قشنگ است که گل‌های رنگارنگ داشته باشد.

وی افزود: از نظر نظام جمهوری اسلامی ایران، اقوام هیچ فرقی با هم نداشته و بین اقوام خط‌کشی وجود ندارد، همه در این کشور سهیم، دخیل و شریک هستند و شهروند درجه دو در جامعه اسلامی وجود ندارد.

ماموستا کریمی با اشاره به اینکه استان کردستان نماد و پایتخت وحدت شیعه و سنی است، ادامه داد: وحدت و انسجام اجتماعی یک ضرورت است و این وحدت تاکتیک نیست بلکه استراتژی تغییرناپذیر نظام جمهوری اسلامی ایران و تضمین انقلاب و نظام است.

وی گفت: ریشه و اصل بین اقوام و مذاهب از جمله دین، قرآن و پیغمبر یکی است و یکی از دغدغه های امام راحل و شاگردانش انسجام، وحدت و تقریب مذاهب به عنوان یکی از ضرورت ها و نیازهای واقعی بود.

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی مذهبی ادامه داد: پست و مقام امانت است و مردم ولی نعمت نظام هستند و رضایت خداوند نسبت به مسوولان در گرو رضایت مردم بوده و مسوولان باید همه تلاش خود را با هدف رضایت مردم انجام دهند.

وی اصافه کرد: مشکل اصلی ما عدم اجرای کامل قانون اساسی و عمل نکردن به توصیه های رهبری است و امروز اطاعت از امام راحل اطاعت از رهبری است.

ماموستا کریمی تاکید کرد: دشمن واقعی نظام جمهوری اسلامی ایران کسی است که بین شیعه و سنی اختلاف افکنی و تفرقه می اندازد.

شهر قروه در ۹۰ کیلومتری شرق سنندج واقع شده است.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcaamnmm49nmm1.k5k4.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما