تاریخ انتشار۸ تير ۱۴۰۱ ساعت ۲:۲۱
کد مطلب : 555426

زخمی شدن یک پلیس صهیونیست در عملیات شهادت طلبانه در فلسطین اشغالی

منابع رسانه‌ای فلسطینی سه‌شنبه شب به نقل از منابع صهیونیستی گزارش دادند که در جریان یک عملیات شهادت طلبانه ، یک پلیس صهیونیست زخمی شده است.
زخمی شدن یک پلیس صهیونیست در عملیات شهادت طلبانه در فلسطین اشغالی
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، شاهدان عینی در شهر قدس اشغالی از شنیده شدن صدای تیراندازی در اطراف مسجدالاقصی خبر دادند.

براساس گزارش خبرگزاری شهاب فلسطین، پس از تیراندازی، نظامیان اشغالگر صهیونیست، بخش قدیمی قدس اشغالی و مسجدالاقصی را مسدود کردند

این گزارش می افزاید که نظامیان صهیونیست به محوطه مسجد «قبه الصخره» نیز حمله کردند.

نیروهای اشغالگر قدس همچنان درهای مسجد الاقصی را بسته‌اند و مانع از ورود و خروج به آن می شوند.

شبکه هفت رژیم صهیونیستی نیز مدعی شده است که عامل این عملیات شهادت‌طلبانه در قدس دستگیر شده است.

 بسیاری از گروهها و تشکلهای فلسطینی در هفته های اخیر،  برای حضور عمومی گسترده مسلمانان در مسجدالاقصی و اقامه نماز با شعار "هدیه کرامت " فراخوان داده اند .

در این فراخوانها بر لزوم تداوم  حضور گسترده نمازگزاران دعوت شده و با تاکید بر اهمیت محافظت از کرامت مسجدالاقصی بر لزوم بسیج عمومی برای حضور دائمی مسلمانان در صحن های مقدس این مسجد تاکیدشده است.

جنبش «حماس» نیز به نوبه خود از توده‌های مردم فلسطین خواست تا با حضور پررنگ و موثر خود در این مسجد ، آن را به نماد و مظهر وحدت و انسجام فلسطین در دفاع از اماکن مقدس مسلمانان در این سرزمین تبدیل کنند.

کمپین "فجر بزرگ" برای اولین بار از مسجد ابراهیمی در شهر الخلیل در نوامبر ۲۰۲۰ به منظور مقابله با تهدیدات صهیونیستها برای این مسجد، یورش مکرر نظامیان اشغالگر وشهرک نشینان در راستای تغییر هویت تاریخی این مکان و یهودی سازی آن از طریق مستمسک قراردادن انجام مراسم تلمودی، آغاز شد.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcewn8npjh8nei.b9bj.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما