تاریخ انتشار۷ تير ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۸
کد مطلب : 555408

به موضوع «مهارت‌آموزی» در دانشگاه علمی‌کاربردی براساس تأکید رهبر انقلاب توجه شود

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد آذربایجان‌غربی گفت: با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در فرمایشات خود به کلمه «کاربردی» برای دانشگاه اشاره و از نظری‌زدگی بسیاری از رشته‌ها گلایه کرده‌اند و فرمودند که باید تبدیل به «مهارت» شود، بنابراین دانشگاه علمی کاربردی سنگر نخست اشتغال و مهارت‌آموزی است و باید به این موضوع در دانشگاه توجه ویژه شود.
به موضوع «مهارت‌آموزی» در دانشگاه علمی‌کاربردی براساس تأکید رهبر انقلاب توجه شود
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، سهراب عبدالله‌زاده امروز در جمع خبرنگاران با تأکید بر احیای مراکز منحل شده علمی کاربردی در سطح استان اظهار داشت: بی‌تردید با توجه به اینکه دانشگاه علمی کاربردی یک دانشگاه کارآفرین است و مهارت‌آموزی در آن تبدیل به اشتغال می‌شود بنابراین هدف اصلی این دانشگاه نیز تقویت پایه‌های مهارت‌افزایی است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دانشگاه علمی کاربردی به دنبال الگوی مترقی جهانی است تصریح کرد: این دانشگاه به دنبال جذب دانشجوی بین‌المللی است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد آذربایجان‌غربی گفت: از سوی دیگر فضای استان آذربایجان‌غربی نیز برای مهارت‌آموزی و سرمایه‌گذاری بسیار مساعد است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در فرمایشات خود به کلمه «کاربردی» برای دانشگاه اشاره و از نظری‌زدگی بسیاری از رشته‌ها گلایه کرده‌اند و فرمودند که باید تبدیل به«مهارت» شود، بنابراین این دانشگاه سنگر نخست اشتغال و مهارت‌آموزی است و باید به این موضوع در دانشگاه علمی کاربردی توجه ویژه شود.

عبدالله‌زاده با اشاره به اینکه هم‌اینک ١۵مرکز و حدود چهار هزار دانشجوی علمی کاربردی در سطح استان وجود دارد افزود: ۴٠ درصد دانشجویان در مقطع کارشناسی و ۶٠ درصد در مقطع کاردانی مشغول به تحصیل هستند.

وی در ادامه بیان کرد: همچنین هم‌اینک رصد اشتغال دانش آموختگان در دستور کار مدیران جدید دانشگاه علمی کاربردی بوده و از سوی دیگر پذیرش دانشجو علمی کاربردی بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی توسط سازمان سنجش انجام می‌گیرد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد آذربایجان‌غربی در ادامه از ایجاد «خانه خلاق» خبر داد و اظهار داشت: این خانه خلاق با سرفصل‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای است و در حال مکان‌یابی آن هستیم.

وی با اشاره به شهریه پایین مراکز علمی کاربردی افزود: با وجود همه مشکلات اقتصادی و اجتماعی، دانشگاه دنبال افزایش شهریه نبوده و نیست و جذب دانشجو با کمترین میزان شهریه انجام می گیرد.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdce7n8nvjh8nei.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما