تاریخ انتشار۷ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۲
کد مطلب : 555285
قاضی عسکر:

تاکید بر توسعه فعالیت های قرآنی در رشته های مختلف

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) بابیان اینکه قرآن بهترین راه تحول در جامعه است، گفت: با نگاه به تاریخ و افرادی که با شنیدن آیاتی از کلام الهی مسیر زندگیشان تغییر یافته در می یابیم که تنها راه تاثیرگذاری معنوی در مردم، بهره‌گیری از آیات و مفاهیم و قرآن است.
تاکید بر  توسعه فعالیت های قرآنی در رشته های مختلف
به گزارش حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام سید علی قاضی عسکر در دیدار با اساتید و مربیان مرکز آموزش قرآن کریم آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع)، ضمن پاسداشت یاد و خدمات مرحوم آیت الله ری شهری و همچنین یاد و خاطره شهدای قرآنی حادثه منا، اظهار داشت: یکی از موثرترین فعالیت های آستان مقدس در حوزه های فرهنگی، فعالیت های قرآنی است که طی سالیان گذشته فعالیت های بسیار موثری در راستای پرورش حافظان و قاریان قرآن در این بخش انجام گرفته و شما در انتقال و توسعه مفاهیم و فرهنگ قرآن در منطقه ری نیز نقش آفرین بوده‌اید.

وی با اشاره به جایگاه والای قرآن کریم و همچنین تبیین حدیث گرانسنگ ثقلین خاطرنشان کرد: طبق این حدیث نورانی اگر ما به قرآن کریم و اهل بیت تمسک جوییم، هرگز گمراه  نخواهیم شد چون پیامبر اکرم(ص) به ما می آموزد، هر کجا دچار مشکل و بحران می شویم، نتیجه عدم تمسک و فاصله گرفتن از قرآن و اهل بیت(ع)   است.

رئیس موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث افزود: در حدیث دیگری وجود مبارک امام سجاد (ع) می فرمایند که اگر من در دنیا تنها باشم و قرآن کنار من باشد، احساس تنهایی نخواهم کرد؛ این حدیث نورانی نیز نمایانگر آن است، هنگامی که انسان با قرآن انس داشته و قرآن در روح و جانش نفوذ کند، دیگر پوچی، افسردگی و نا امیدی به سراغش نخواهد آمد.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) اضافه کرد: توسعه فعالیت های قرآنی در رشته های مختلف حفظ، روخوانی، روانخوانی و قرائت در روستاها و مناطق محروم، حرکت فرهنگی بسیار مهم و تاثیرگذاری است که باید با قدرت ادامه یابد.

حجت الاسلام قاضی عسکر با اشاره به ارتقای سطح قاریان کشور در سالیان اخیر و پرورش روزافزون حافظان قرآن کریم، خاطرنشان کرد: علاقه وافر رهبر معظم انقلاب به فعالیت های قرآنی و دیدگاه جامع ایشان در مسائل گوناگون سبب بسیاری از پیشرفت ها و موفقیت های کنونی ما در زمینه های مختلف شده است که از این رو ما باید شکرگذار وجود چنین رهبر فرزانه ای باشیم.

این مسئول پرداختن بیش از پیش به تفسیر و مفاهیم قرآن کریم، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه در جامعه و به ویژه در مراکز علوم دینی برای رفع نیازهای فرهنگی قشرهای مختلف را امری لازم دانست و یادآور شد: یکی از خلاهای کنونی جامعه ما کم پرداختن به مفاهیم قرآن کریم، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه است و نوجوانان و جوانان ما متاسفانه با این مفاهیم فاصله دارند و لذا اینگونه موارد، اهمیت فعالیت های شما در راستای توسعه فرهنگ قرآن را بیش از پیش نشان می دهد.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) با اشاره به شبهات روزافزون دشمنان اسلام و قرآن در فضای مجازی اعلام کرد: با توجه به شرایط کنونی دنیا و شبهه افکنی های گسترده معاندان، باید بخش مهمی از فعالیت های آستان در مباحث فرهنگی در حوزه پاسخگویی به شبهات دینی باشد.

در این نشست عباس سلیمی معاون فرهنگی و روابط عمومی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) و همچنین معتز آقائی مدیر مرکز آموزش قرآن کریم به بیان گزارشی از فعالیت های قرآنی در این مرکز و شهرستان ری پرداخته و در ادامه مربیان این مرکز، دیدگاه ها و دغدغه های خود را در خصوص فعالیت های قرآنی بیان کردند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdch6mnmm23nmid.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما