تاریخ انتشار۵ تير ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۸
کد مطلب : 555069

واکنش کاخ سفید به پرتاب تحقیقاتی ماهواره‌بر ذوالجناح

کاخ سفید به دومین پرتاب تحقیقاتی موفقیت آمیز ماهواره بر ذوالجناح ایران واکنش نشان داد و طبق معمول موضع منفی نسبت آن اتخاذ کرد.
واکنش کاخ سفید به پرتاب تحقیقاتی ماهواره‌بر ذوالجناح
به گزارش حوزه سایر رسانه ها خبرگزاری تقریب به نقل از فارس، بنابر گزارش وبگاه «تایمز اسرائیل» کاخ سفید غروب یکشنبه به وقت تهران اعلام کرد که از آزمایش روز یکشنبه آگاه بوده است.

سخنگوی کاخ سفید با انتقاد از پرتاب ماهواره بر ذوالجناح مدعی شد که این اقدام «غیر مفید و بی ثبات کننده» است. کاخ سفید همچنین اعلام کرده که متعهد به استفاده از تحریم‌ها و سایر اقدامات برای جلوگیری از پیشرفت بیشتر ایران در برنامه موشکی بالستیک است.

«ند پرایس» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا چندی قبل نیز در واکنش به آمادگی ایران برای پرتاب این ماهواره بر گفته بود که ایالات متحده از ایران می‌خواهد تا تنش زدایی کند. وی مدعی شد: «ایران پیوسته تشدید تنش‌ها را انتخاب کرده است. این ایران است که پیوسته اقدامات تحریک آمیز را انتخاب کرده است.»

سرگرد «راب لودویک» سخنگوی پنتاگون نیز در واکنش به آمادگی ایران برای پرتاب ماهواره بر ذوالجناح گفته بود: «ارتش آمریکا به نظارت دقیق ایران بر پیگیری فناوری پرتاب فضایی مناسب و چگونگی ارتباط آن با پیشرفت‌ها در برنامه موشک‌های بالستیک تهران ادامه خواهد داد.»

سید احمد حسینی سخنگوی گروه فضایی وزارت دفاع گفت: این ماهواره برِ سه مرحله‌ای از نظر ویژگی های فنی، قابل رقابت با ماهواره برهای روز دنیا است که دارای دو مرحله پیشران جامد و یک مرحله با پیشرانش مایع است.»

وی با بیان اینکه پرتاب ماهواره بر ذوالجناح با هدف زیرمداری انجام گرفته است تصریح کرد: «به حول قوه الهی مرحله سوم توسعه این ماهواره برِ ترکیبی با بهره گیری از اطلاعات حاصل از این پرتاب آغاز گردیده است.»

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdch-mnmw23nmvd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما