تاریخ انتشار۵ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۵
کد مطلب : 555037
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی:

علم و عقلانیت دو ویژگی مهم اسلام ناب محمدی(ص) است

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه علم و عقلانیت دو ویژگی مهم اسلام ناب محمدی(ص) است گفت: هیچ دینی مانند اسلام، تبلیغ نمی‌کند و حتی در قرن‌های چهارم و پنجم هجری، اسلام به تأثیرگذارترین دین جهان تبدیل شد.
علم و عقلانیت دو ویژگی مهم اسلام ناب محمدی(ص) است
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، حجت‌الاسلام منصور امامی امروز در اختتامیه نمایشگاه دستاوردهای اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی اظهار داشت: رویکرد این اداره کل، مسئله تبلیغ در تمامی شئون مردمی است.

وی با اشاره به اینکه تبلیغ دین در مکتب اسلام بر پایه علم است تصریح کرد: ویژگی یک مبلغ، مجاهدت در راه تبیین دین است و چنین فردی خود باید عالم باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی در ادامه گفت: از مهمترین ویژگی جهاد تبیین، عالم بودن به دین است که باید به آن غیرت، حمیت و ایمان داشته باشیم یعنی اگر کسی به مقدسات توهین کرد، حداقل در درون خود به آن واکنش نشان دهیم.

وی در ادامه نیز با اشاره به اینکه علم و عقلانیت دو ویژگی مهم اسلام ناب محمدی(ص) است بیان کرد: هیچ دینی مانند اسلام، تبلیغ نمی‌کند و حتی در قرن‌های چهارم و پنجم هجری، اسلام به تأثیرگذارترین دین جهان تبدیل شد.

حجت‌الاسلام امامی در ادامه نیز با اشاره به سه ضلع جهاد تبیین اظهار داشت: در این راستا علم و عقلانیت، عدالت‌ورزی و معنویت راستین، سه ضلع جهاد تبیین هستند و همه اینها در عرصه مجاهدت اتفاق می‌افتد.

وی تأکید کرد: جهاد یعنی جهت و سمت و سوی خود را با دشمن مشخص کنیم و در این رابطه نیز فعالان فرهنگی وظیفه تبیین اضلاع مختلف این جهاد را بر عهده دارند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcc1pqpm2bqpx8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما