تاریخ انتشار۵ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۵
کد مطلب : 555036

هشدار مدیر مسجدالاقصی نسبت به خطرهای ناشی از حفاری‌های صهیونیستها

«عمر الکسوانی» مدیر مسجدالاقصی نسبت به خطرهای ناشی از حفاری‌های اسرائیلی در سمت جنوبی و غربی این مسجد هشدار داد.
هشدار مدیر مسجدالاقصی نسبت به خطرهای ناشی از حفاری‌های صهیونیستها
به گزارش حوزه بین‌الملل خبرگزاری تقریب، «عمر الکسوانی» مدیر مسجدالاقصی با هشدار نسبت به خطرهای ناشی از حفاری‌های اسرائیلی در سمت جنوبی و غربی این مسجد، خواستار توقف فوری این حفاری‌ها و ایفای نقش عربی و اسلامی در این باره شد.

وی اظهار داشت: این حفاری‌ها مخالف قوانین سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) و قطعنامه‌های سازمان ملل در رابطه با شهرک قدیمی و مسجدالاقصی، صحن البراق و قصرهای اموی است.

الکسوانی تاکیدکرد: حضور در صحن‌ها و شبستان‌های مسجدالاقصی این پیام را به صهیونیست‌ها می‌دهد که این مسجد حق مسلم مسلمانان است و آنها تقسیم و یا شراکت در آن نمی‌پذیرند.

وی با بیان این که حضور پرشور در مسجدالاقصی طرح‌های رژیم اسرائیل را نقش بر آن می‌کند، از کشورهای عربی و اسلامی خواست از موضع اردن برای توقف فوری حفاری‌ها حمایت کنند.

مدیر مسجدالاقصی در ادامه خاطرنشان کرد که اگر اتفاقی در این مسجد رخ دهد، به جنگ دینی منجر خواهد شد که ابعاد آن را نمی‌دانیم.

وی همچنین از ممانعت مقامات اسرائیلی برای تعمیر سنگی که اخیرا از دیوار جنوبی مسجدالاقصی در کنار دیوار البراق که دیوار موزه اسلامی نیز هست سقوط کرد، خبرداد.

الکسوانی به حفاری‌های بزرگ در کاخ‌های اموی و در مجاورت پایه‌های مسجد مبارک الاقصی اشاره کرد و افزود: این حفاری‌ها مدت‌هاست که ادامه دارد اما اخیرا موجب کنده شدن برخی سنگ‌های بخش غربی شده است.

 
http://www.taghribnews.com/vdcbfsbs0rhbsgp.uiur.html
مرجع : عمون
نام شما
آدرس ايميل شما