تاریخ انتشار۳ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴
کد مطلب : 554738

نصب پرچم رژیم صهیونیستی بر فراز مسجدی در کرانه باختری

شهرک نشینان صهیونیست صبح امروز جمعه در اقدامی تنش آفرین، پرچم منحوس این رژیم را بر فراز یک مسجد در روستایی در شرق بیت لحم نصب کردند که با واکنش ساکنان روستا مواجه شد.
نصب پرچم رژیم صهیونیستی بر فراز مسجدی در کرانه باختری
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، شهرک نشینان صهیونیست صبح امروز جمعه در اقدامی تنش آفرین و تحریک آمیر، پرچم این رژیم را بر فراز مسجد روستای «کیسان» در شرق بیت لحم در کرانه باختری اشغالی نصب کردند که با واکنش ساکنان روستا مواجه شد.

شاهدان محلی در خصوص این اقدام توهین آمیز گفتند که شماری از شهرک نشینان صهیونیست تلاش کردند به مسجد یورش ببرند ولی موفق به انجام این کار نشدند هر چند به در ورودی مسجد خسارت وارد کردند.

شایان ذکر است که روستای کیسان مدتی است که مورد حملات مکرر شهرک نشینان با حمایت نیروهای اشغالگر صهیونیست قرار می‌گیرد و اهالی آن مورد ضرب و شتم قرار گرفته و از دسترسی به زمین‌های خود منع می‌شوند.

در خبری دیگر، منابع فلسطینی گزارش دادند که هزاران فلسطینی نماز صبح امروز جمعه را در صحن‌های مسجد الاقصی به جماعت اقامه کردند. این در حالی است که فراخوان‌های بسیاری در قدس اشغالی برای بسیج عمومی و اعتکاف در مسجدالاقصی و شرکت در نماز جمعه موسوم به جمعه «هبة الکرامة» در راستای تلاش برای مقابله با تجاوزات و حملات اشغالگران و شهرک نشینان علیه مسجد الاقصی و قدس اشغالی صادر شده است.

جنبش «حماس» نیز به نوبه خود از توده‌های مردم فلسطین خواست تا زیارت مسجد الاقصی و اعتکاف در صحن‌های آن را شدت بخشند و با این کار وحدت و انسجام فلسطین را در دفاع از مسجد الاقصی به نمایش بگذارند.

این منابع همچنین اعلام کردند که یک جوان فلسطینی در یورش صبح امروز نظامیان صهیونیست به شهرک «قباطیه» در جنوب جنین واقع در کرانه باختری زخمی شد. نظامیان صهیونیست در حمله به این شهرک از گاز اشک آور استفاده کردند که منجر به مصدوم شدن شماری از شهروندان فلسطینی شد.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcjtxeiouqeiaz.fsfu.html
مرجع : مهر
نام شما
آدرس ايميل شما