تاریخ انتشار۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۳
کد مطلب : 553628
صندوق نجات کودکان:

از هر پنج کودک غزه، چهار کودک از ناراحتی عاطفی رنج می‌برند

صندوق نجات کودکان روز چهارشنبه، در پی تنش‌های شدید میان رژیم صهیونیستی و فلسطینیان گفت: از هر پنج کودک غزه، چهار کودک از «پریشانی» رنج می‌برند.
از هر پنج کودک غزه، چهار کودک از ناراحتی عاطفی رنج می‌برند
به گزارش حوزه بین‌الملل خبرگزاری تقریب، صندوق نجات کودکان مستقر در بریتانیا در گزارشی به نام «به دام افتاده» گفت که سلامت روان کودکان غزه همچنان رو به وخامت است.

بر اساس این گزارش، از سال 2018، تعداد گزارش‌های «افسردگی، غم، اندوه و ترس» در کودکان از 55 درصد به 80 درصد افزایش یافته است.

«جیسون لی»، مدیر گروه نجات کودکان برای سرزمین‌های اشغالی فلسطین اظهار داشت: «کودکانی که در این گزارش با آنها صحبت کردیم، در حالتی دائمی از ترس، نگرانی، غم و اندوه زندگی می‌کنند، آنها منتظر خشونت‌های جدید بعدی هستند و احساس می‌کنند قادر به خوابیدن یا تمرکز نیستند.»

وی افزود: «آمار مشکلات فیزیکی آنها شامل شب ادراری، از دست دادن قدرت تکلم یا انجام کارهای اصلی، تکان دهنده است و باید زنگ خطری برای جامعه بین المللی باشد.»

نیمی از جمعیت 2.1 میلیون نفری غزه را کودکان تشکیل می‌دهند. این سازمان همچنین اعلام کرد که حدود 800 هزار جوان در این سرزمین هستند که «هیچ وقت زندگی بدون محاصره را تجربه نکرده‌اند.»

رژیم صهیونیستی تاکید دارد که محاصره برای محافظت از شهروندانش در برابر حماس، ضروری است.

دیده‌بان حقوق بشر در بیانیه‌ای به مناسبت سالگرد محاصره، گفت: «اسرائیل با کمک مصر، غزه را به زندانی در فضای باز تبدیل کرده است».
 
http://www.taghribnews.com/vdcgxw9n7ak9n34.rpra.html
مرجع : arabnews
نام شما
آدرس ايميل شما