تاریخ انتشار۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۶
کد مطلب : 551438
دستمالچیان:

تمام جغرافیای رژیم صهیونیستی در زیر پای مقاومت قرار دارد

سفیر سابق ایران در لبنان خاطر نشان کرد: رزمندگان فلسطینی در ابتدا با انقلاب سنگ مقابل رژیم صهیونیستی ایستادگی کردند و امروز به انقلاب موشک رسیده اند و ما شاهد هستیم که این موشک ها تا چه اندازه قدرتمند و نقطه زن هستند که اسرائیل به شدت از آنها واهمه دارد و تمام جغرافیای اسرائیل امروز در زیر پای مقاومت قرار دارد.
تمام جغرافیای رژیم صهیونیستی در زیر پای مقاومت قرار دارد
به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، احمد دستمالچیان سفیر سابق ایران در لبنان در نشست تخصصی بررسی ضرورت تبیین راهبردهای امام خمینی(ره) در حوزه فلسطین که به همت جمعیت دفاع از ملت فلسطین ظهر امروز در محل جمعیت دفاع از ملت فلسطین برگزار شد، با اشاره به ایام سالگرد رحلت امام خمینی(ره) و ایام الله 15 خرداد اظهار داشت: اگر با دقت نگاه کنیم می‌بینیم که انقلاب اسلامی ما از چه موضوعاتی نشات گرفت و با چه خاستگاهی امام خمینی(ره) حرکت کرد تا این انقلاب به پیروزی دست یابد.

وی افزود:در 15 خرداد 1342 حضرت امام (ره) با نطق آتشین خود، سرآغاز نهضت انقلاب اسلامی را اعلام فرمودند و باید گفت مطلب مهم آن نطق آتشین به عنوان مانیفست انقلاب در مورد صهیونیست ها و جنایتهایی بود که علیه مسلمانان انجام می‌دادند در نهایت به خروش امام (ره) برای آزاد سازی سرزمین غصب شده فلسطین منجر شد.

وی اضافه کرد: این مسئله نشان می‌دهد که امام (ره) دقیق ترین هدف گذاری را برای این که دشمن به خاک ذلت بنشیند را در آن تاریخ تعیین کردند.به نظر میرسد از 15 خرداد مسیر تاریخ عوض شد به این دلیل که شاه با همدستی صهیونیست ها در منطقه و به خصوص در ایران در نظر داشتند تا طرحهایی را اجرا کنند که منجر به استیلای شان شود  و منابع سرشار سرزمین های اسلامی را به تاراج ببرند.

 دستمالچیان در همین خصوص ادامه داد: به همین دلیل میان شاه ایران، رژیم صهیونیستی و آمریکا یک مثلث شوم پدید آمد، اگر نهضت امام(ه) و بیدارگریشان نبود و کسی جلو دار جنایتها و توطئه های این مثلث شوم قرار نمیگرفت، اتفاقات خوبی برای جهان اسلام رقم نمی‌خورد. در آن سالها شاهد بودیم که تا چه اندازه نیروهای اسرائیلی در پی ایجاد  اقدامات  تفرقه انگیز بودند تا امت اسلامی را متزلزل سازند.

سفیر سابق ایران در لبنان تصریح کرد: ما شاهد بودیم که حضرت امام (ره) با خروش ابراهیمی خود در مقابل این رژیم غاصب غلبه و ایستادگی کردند و ایشان در 15 خرداد 42 سنگ بنای بت شکنی را با همراهی مردم و روشنگری ها آنها بنا نهادند و در نهایت میوه آن در 22 بهمن 57 به ثمر نشست.

دستمالچیان اذعان کرد: اگر با دقت مشاهده کنید می بینیم که پس از پیروزی انقلاب اسلامی پیمان کمپ دیوید منعقد شد و اعراب در مقابل آن زانو زدند و پس از آن فاجعه کشتار صبرا و شتیلا به وقوع پیوست، بنابراین انقلاب اسلامی بود که جلوی چنین طرح شوم و ننگین صلح با اسرائیل را گرفت و اگر این انقلاب و حضور رزمندگان حزب الله در مقابل رژیم صهیونیستی نبود، صهیونیستها چاه های نفتی  را در کنترل خود داشتند و سوء استفاده می‌کردند.

سفیر سابق ایران در لبنان اظهار داشت: امروز به برکت انقلاب اسلامی ایران دو اقدام مهم و ارزشمند در منطقه رخ داده است که باید آن را بیان کرد، یکی آنکه این انقلاب باعث شد تا جلوی ظهور و بروز رژیم صهیونیستی گرفته شود و طرح شوم نیل تا فرات را که هدف اصلی آنان تشکیل کیان رژیم صهیونیستی بود، خنثی کرد و دیگری انقلاب اسلامی بنای مقاومتی استوار، محکم و جهت دار را گذاشت که با تمام مقاومتهایی که در زمینه مقاومت در  بلاد اسلامی بود فرق داشت و این خیلی موضوع مهم و توان مندی است که باید به آن توجه کرد.

وی با بیان اینکه جهاد تبیین که مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند به همین دلیل است که نسل جدید باید بدانند که چه حماسه هایی خلق شده است و بزرگترین قدرت های استکباری را به زانو درآورده است، اظهار کرد: لذا این جهاد برای تک تک مردم سرزمینمان واجب است.

دستمالچیان تصریح کرد: انقلاب اسلامی با هدف گذاری والای اسلامی و با وارد کردن الفاظ جدید شهادت، ایثار و از خود گذشتگی توانست از جهان اسلام و مظلومان دفاع کند و باعث شد که یک جریان سترگ و تنومند مقاومت تشکیل شود.

وی تاکید کرد: بیش از چهل سال است که همه قدرتهای استکباری با تمام تجهیزاتشان میخواهند انقلاب اسلامی را نابود کنند اما نمیتوانند چرا که خداوند متعال یاور این انقلاب است.
 
دستمالچیان خاطر نشان کرد: رزمندگان فلسطینی در ابتدا با انقلاب سنگ مقابل رژیم صهیونیستی ایستادگی کردند و امروز به انقلاب موشک رسیده اند و ما شاهد هستیم که این موشک ها تا چه اندازه قدرتمند و نقطه زن هستند که اسرائیل به شدت از آنها واهمه دارد و تمام جغرافیای اسرائیل امروز در زیر پای مقاومت قرار دارد.

وی تصریح کرد: ما شاهد هستیم که مقاومت امروز تا چه اندازه عزت مند و آبرومند در مقابل رژیم صهیونیستی قرار گرفته است. همه اینها نشات گرفته از آرمان های امام خمینی(ره) است که مجاهدت و ایستادگی را در مسلمانان بیدار کرد، انسانهایی که عطش حقیقت جویی در آن سرازیر بود.

دستمالچیان خاطرنشان کرد: با احیاگری که امام خمینی (ره) در نامگذاری روز قدس انجام دادند ما شاهد بودیم که مردم مسلمان در هر برهه ای از زمان که باشند این روز را گرامی میدارند و برای دفاع از مظلومیت ملت فلسطین به صحنه می‌آید و به اصل اساسی و جوهره انقلاب اسلامی که دفاع از حقوق قدس شریف است پایبندند.

وی در پایان گفت: دشمنان همواره در پی این مسئله بودند که تاریخ را عوض کنند و اسلام را به سیطره خود در بیاورند اما روشنگری امام (ره) جلوی این دسیسه را گرفت و ما میبنیم که مقاومت به گونه ای ساختار سازی شده است که نمیتوان آن را کتمان کرد.

 
 
انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdcdsf0kjyt0ko6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما