تاریخ انتشار۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۷
کد مطلب : 551410
حجت‌الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری:

 نمازجمعه موجب انسجام در تحقق آرمان‌های مشترک مسلمانان می‌شود/ استفاده از ظرفیت هنر در ترویج‌ معارف نمازجمعه 

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با اشاره به اینکه ما سعی داریم با استفاده از این ظرفیت هنری در ترویج‌ نماز جمعه و‌ فراخواندن اقشار گوناگون ‌به این فرضیه الهی عمل کنیم، گفت: جشنواره عکس‌ و‌ شعر نماز جمعه بسیار دلنشین بود و ما را به بخش‌هایی کمتر دیده شد، هدایت کرد.
 نمازجمعه موجب انسجام در تحقق آرمان‌های مشترک مسلمانان می‌شود/ استفاده از ظرفیت هنر در ترویج‌ معارف نمازجمعه 
به گزارش حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، حجت‌الاسلام‌ محمدجواد حاج علی اکبری، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در مراسم اختتامیه اولین جشنواره شعر نمازجمعه و دومین جشنواره عکس نمازجمعه، با یادی از قربانیان متروپل آبادان و عرض تسلیت به مردم ایران، اظهار داشت: نمازجمعه یک عنایت بسیار بزرگ ‌خداوند متعال درباره جامعه اسلامی و‌ مومنان است که باید قدر آن را بدانیم و به آن توجه‌ ویژه‌ای داشته باشیم.

وی افزود: نمازجمعه به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی یک واجب نمادین به شمار می‌آید که ظرفیت‌های شگرفی در محور خودسازی، تطهیر جان، جلا دادن روح و ذهن مومنان دارد. علاوه بر این، نماز در طراحی جامعه اسلامی از اهمیت زیادی برخوردار است؛ تا جایی که به طور خاص نمازجمعه و خطبه‌های آن‌ موجب انسجام در تحقق آرمان‌های مشترک مسلمانان می‌شود. 

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با بیان اینکه مسیری که ما برای تحقق تمدن اسلامی باید طی کنیم، از همین مسیر می‌گذرد، تصریح کرد: ابعاد مختلف نمازجمعه را در بیش از ۴۰ سال در پرتو انقلاب اسلامی مشاهده کرده‌ایم. در سال‌های نخستین انقلاب اسلامی و بعد دفاع مقدس و پس از آن، نقش آفرینی نماز جمعه بین نیروهای انقلابی خاطره‌انگیز بوده است و اگر به تاریخ انقلاب اسلامی با دقت نگاه کنیم، به آثار نمازجمعه و اتحاد ملی در این اجتماع پی خواهیم برد.

وی با اشاره به اینکه حقِ نماز جمعه به درستی ادا نشده است، گفت: ما ائمه جمعه هنوز فاصله زیادی داریم که حق نمازجمعه را ادا کنیم و‌ شکر آن را به جای آوریم. از نهادهای مسئول تا هنرمندان و‌ نخبگان، همه درباره نمازجمعه کوتاهی کردیم. بر همین اساس، لازم است برای حق شناسی و‌ شکرگزاری در مسیر پیش‌رو تصمیم‌گیری مناسبی داشته تا به هدف‌های بزرگی که برای رسیدن به نماز تراز اسلامی داریم برسیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری با بیان اینکه زبان هنر در ترویج، تبیین و همچنین نفوذ پیام‌ها نقش بی‌بدیلی دارد، خاطر نشان کرد: هر هنری به کمک دین بیاید، اول خودش فیض می‌برد و برکاتش قابل تصور نیست، بعد هم به مسئولیت اصلی خود عمل کرده است. بنایراین، این مراسم نشانگر رویکرد ما مبنی بر دعوت از اصحاب هنر برای حرکت در این مسیر ‌توجه به نماز جمعه است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با اشاره به اینکه ما سعی داریم با استفاده از این ظرفیت هنری در ترویج‌ نماز جمعه و‌ فراخواندن اقشار گوناگون ‌به این فرضیه الهی عمل کنیم، گفت: جشنواره عکس‌ و‌ شعر نماز جمعه بسیار دلنشین بود و ما را به بخش‌هایی کمتر دیده شد، هدایت کرد. این اقدام که با مشارکت مرکز موسیقی صدا و سیما برگزار شد، زمینه‌ای برای خلق آثار فاخر است که جا دارد از آقای قزوه به عنوان دبیر بخش شعر و آقای سلیمانیان دبیر بخش عکس تقدیر و تشکر کنم.


انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcdff0kzyt0ko6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما