تاریخ انتشار۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۲
کد مطلب : 551408

هیات بلندپایه سودانی مخفیانه به اراضی اشغالی سفر کرد

منابع صهیونیستی با اشاره به سفر هیات بلندپایه از مقامات نظامی سودان به اراضی اشغالی از عزم تل‎‌آویو برای امضای توافق عادی‌سازی روابط با تل‌آویو خبر دادند.
هیات بلندپایه سودانی مخفیانه به اراضی اشغالی سفر کرد
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، روزنامه صهیونیستی یسرائیل هایوم در گزارشی نوشت که یک هیأت بلندپایه سودانی هفته گذشته در راستای توسعه روابط دوجانبه میان خارطوم و تل‌آویو به اراضی اشغالی سفر کرده است.

بنابراین گزارش، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی نقشی در این سفر نداشته و هماهنگی‌ها برای سفر هیأت سودانی به تل‌آویو از سوی موساد انجام شده است.

این در حالی است که وبگاه «جویش اینسایدر» در این رابطه اعلام کرد: مقامات آمریکایی، تل‌آویو را از برقراری روابط با حاکمیت نظامی در سودان بازداشته است. اما مقامات رژیم صهیونیستی تاکنون از محکومیت کودتای نظامی در سودان، سر باز زده‌اند و روابط خود با نظامیان در این کشور را حفظ کرده‌اند.

یسرائیل هایوم در ادامه گزارش خود به دیدار روز پنج شنبه گذشته میان «ایلی کوهن» وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی با «تام نایدز» سفیر آمریکا در تل‌آویو اشاره کرده است. براین اساس کوهن در این دیدار بر لزوم عادی‌سازی روابط میان تل‎‌آویو و خارطوم با توجه به جایگاه راهبردی سودان در قاره سیاه تاکید کرده است.

بنابراین گزارش، کوهن در این دیدار از سفیر آمریکا خواسته که واشنگتن ارتباطی میان عادی سازی روابط تل‌آویو و خارطوم، با مساله کودتای نظامی در سودان قائل نشود.

این دیدار در شرایطی انجام شده که در روزهای اخیر مردم سودان در اعتراض به حاکمیت نظامیان در این کشور تظاهرات گسترده‌ای را آغاز کرده‌اند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcaw6nma49nmy1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما