تاریخ انتشار۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۲
کد مطلب : 551253

لبنان و یمن در مقابله با رژیم صهیونیستی ید واحده هستند

سفیر یمن در دمشق عید مقاومت و آزادسازی در لبنان را متعلق به یمنی‌ها نیز خواند و گفت: لبنان و یمن در مقابله با دشمن صهیونیستی ید واحده هستند.
لبنان و یمن در مقابله با رژیم صهیونیستی ید واحده هستند
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، «عبدالله علی صبری» سفیر یمن در دمشق به مناسبت سالروز عید مقاومت و آزادسازی در لبنان، در گفت‌وگو با العهد، تاکید کرد، حزب‌الله و مقاومت لبنان هنگامی که ارتش رژیم اشغالگر را متحمل شکست سنگینی کردند، در حالی که این ارتش خود را شکست‌ناپذیر می‌خواند یعنی از هویت عربی صیانت کرده و نام لبنان و مسلمانان را بالا بردند.

صبری گفت: عید مقاومت و آزادسازی عید همه آزادگان دنیاست و عید ما یمنی‌هاست، زیرا ما در رویارویی با دشمن سعودی و دشمن اسرائیلی، ید واحده هستیم.

او افزود: حزب‌الله لبنان در حالی توانست لبنان را از اشغال رژیم صهیونیستی آزاد کند که ارتش‌های کشورهای عربی هم در این مهم ناموفق بودند.

او ضمن تمجید از خالقان این پیروزی بزرگ در لبنان گفت: ما به مقاومت اسلامی لبنان و جناب سید حسن نصرالله دبیر کل آن و همه نیروهای آزاده مقاومت که شگفت‌انگیزترین حماسه دلیرانه را به تصویر کشیدند، درود می‌فرستیم.

صبری درباره تحولات یمن هم گفت: ما در نبرد برای دستیابی به آزادی، حاکمیت و استقلال به سر می‌بریم و این نبرد جز با اتحاد ملت یمن تکمیل نمی‌شود یعنی جشن پیروزی بر دشمن با متحد شدن ملت یمن طعم دیگری دارد.

سفیر یمن آتش‌بس در کشورش را هم با چالش‌های بزرگ روبرو دانست و گفت اگر ائتلاف متجاوز به همه بندهای آتش‌بس پایبند شود و دست از تخلفات خود برداشته و ضمانت‌هایی برای تداوم آتش‌بس بدهد، ما هم استقبال می‌کنیم؛ وگرنه دستان ما روی ماشه است.

انتهای پیام/

 
http://www.taghribnews.com/vdciwzawpt1awr2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما