تاریخ انتشار۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۸
کد مطلب : 551246

القسام لایه‌های پنهانی از نبرد «سیف القدس» را افشا کرد

«محمد سنوار» از فرماندهان گردان‌های القسام وابسته به جنبش مقاومت اسلامی حماس، جزئیات پنهانی از نبرد «سیف القدس» که ماه مه سال گذشته به وقوع پیوست را افشاکرد.
القسام لایه‌های پنهانی از نبرد «سیف القدس» را افشا کرد
به گزارش حوزه بین‌الملل خبرگزاری تقریب، «محمد سنوار» یکی از افراد برجسته گردان‌های القسام در ارتباط با نبرد «سیف القدس» که ماه مه سال گذشته به وقوع پیوست، تصریح کرد: زمانی که ما به رژیم  اشغالگر هشدار می‌دهیم، هر کلمه از آن معنایی داشته و به آن عمل خواهد شد.

السنوار در نخستین ظهور رسانه‌ای و در گفت و گو با برنامه "ما خفي أعظم" که دیشب جمعه از شبکه الجزیره پخش شد، اظهار داشت: گردان‌های القسام در ابتدای درگیری تلاش کردند از نظامیان صهیونیست اسیر بگیرند تا در مراحل پیشرفته‌تر بتوانند رژیم اشغالگر را به انجام عملیات تبادل اسرا مجبور کنند که در این عملیات 18 مبارز به شهادت رسیدند.

وی افزود: ما در نخستین حمله تل‌آویو را هدف قرار داده و هیبت مرکز ظلم و قبله سازشگران را شکستیم و ثابت کردیم که حمله به تل‌آویو برای ما از خوردن آب آسان‌تر است.

عضو شورای عالی گردان‌های القسام با بیان این که ما نقطه ضعف‌های رژیم اسرائیل را می‌دانیم و معادلات مهمی را به اثبات رسانده‌ایم، خاطرنشان کرد: حمله آخر شامل 362 موشک به 14 شهر و شهرک از جمله حیفا، تل‌آویو، دیمونا و ایلات بود.

وی همچنین افزود:  اتاق امنیتی مشترکی با محور مقاومت در طول جنگ دائما تشکیل می‌شد و نقش اطلاعاتی مهمی در طول این نبرد ایفا کرده است.

السنوار توضیح داد: این اتاق مشترک از افسران اطلاعاتی القسام، حزب الله و سپاه پاسداران در لبنان تشکیل شده بود.

در این برنامه همچنین تصاویری از هدف قرار گرفتن پدافند اسرائیل در مرز غزه توسط تک تیراندازهای القسام و از کار انداختن انها پخش شد.

 
http://www.taghribnews.com/vdcay6nmi49nmu1.k5k4.html
مرجع : فلسطین الیوم
نام شما
آدرس ايميل شما