تاریخ انتشار۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۷
کد مطلب : 551200
امام جمعه دیواندره:

شهدا درخت انقلاب را تنومند و بیمه می کنند

ماموستا جلال مرادی عنوان کرد: استکبار به خیال خام خودشان هدف از ترور افراد شاخص مملکت، ایجاد ناامنی و فتنه کنند، ولی دشمنان بدانند، با شهادت هر شهید درخت تنومند انقلاب اسلامی را بیمه می کند و مردم ما را نسبت به افکار پلیدشان حساس تر می کند.
شهدا درخت انقلاب را تنومند و بیمه می کنند
به گزارش حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، ماموستا جلال مرادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان دیواندره که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، ضمن دعوت همه به رعایت تقوا، آرزوی صحت و سلامتی برای مقام معظم رهبری و بخشش گناهان همه بخصوص پدران و مادران، اظهار کرد: حادثه تاسف بار ریزش ساختمان متروپل آبادان دل همه ملت ایران را به درد آورد و این حادثه تلخ را به تمام مردم عزیز آبادان بخصوص مصیبت دیدگان آن تسلیت و تعزیت عرض می کنم و مجازات مقصران این حادثه موجعه را از قوه قضائیه خواستاریم.
 
ماموستا مرادی با اشاره به ترور مدافع حرم شهید حسن صیادخدایی توسط مزدوران استکبار، تصریح کرد:  استکبار به خیال خام خودشان هدف از این جنایت را ایجاد ناامنی و فتنه می داند، ولی دشمنان بدانند، شهادت هر شهید درخت تنومند انقلاب اسلامی را بیمه می کند و مردم ما را نسبت به افکار پلیدشان حساس تر می کند.
 
امام جمعه دیواندره تصریح کرد: همه ما مردم شهرستان دیواندره با دلی آکنده از غم و اندوه شهادت این مدافع سرفرازحرم شهید پاسدار صیاد خدایی را محضر مقام معظم رهبری و بیت مکرم آن شهید و دیگر همرزمان آن عزیز تبریک و تسلیت عرض می کنیم.
 
ماموستا مرادی با بیان اهمیت سخاوت از دیدگاه اسلام عنوان کرد: سخاوت یک حالت درونی طبیعی می باشد که انسان را وادار می کند بدون منع درونی احسان و انفاق نماید، که اخلاق و ملکه ای ماندگار است.
 
خطیب جمعه دیواندره با اشاره به آیه «لِکَیْلا تَأْسَوْا عَلی ما فاتَکُمْ وَ لا تَفْرَحُوا به ما آتاکُمْ » ؛« تا بر آنچه از دست شما رفت تأسف نخورید، و بر آنچه به شما داده شادمانی (بی‌جا) نکنید(حدید / 23)؛ عنوان کرد: از نشانه های انسان سخاوتمند این است که خوردن دنیا برایش اهمیت ندارد ، یعنی اگر انسان سخی در شرایطی قرار گرفت که غذای مناسبی نبود و یا اصلاً غذایی نبود، برایش هیچ اهمیتی ندارد، انسان سخاوتمند بی تفاوتی نسبت به دارایی دیگران است و انسان سخیّ چشم به اموال، خانه، لباس، فرزند، مدرک و بالاخره چشم به ریاست انسان‌های دیگر نمی‌دوزد. او از همه چیز به راحتی می‌گذرد و از دارایی‌های دیگران هم به راحتی چشم می‌پوشد.
 
وی  در ادامه افزود: پیامبر (ص) می فرماید: ارتباط انسان ها با هم در چهار مورد سخی،کریم، بخیل و لئیم می باشد؛  سخی کسی است که از مال مردم می خورد و به دیگران نیز می بخشد؛ کریم کسی است که با ثروت خویش دیگران را بهره مند می سازد و بذل و بخشش می کند و از اموال کسی استفاده نمی کند و از راه خود منصرف نمی شود؛ بخیل کسی است که فقط از مال دیگران استفاده می کند و عطا و بخشش ندارد؛ لئیم کسی است که نه می خورد و نه می بخشد و اگر برای کسی هم کاری انجام بدهد برایش ناخوشایند است.
 
 امام جمعه دیواندره در پایان خاطرنشان کرد: پیامبر (ص) می فرماید: سخاوت درختی از درختان بهشت است، بهشت خانه انسان های سخی است، انسان سخی به خداوند و بهشت نزدیک است و از آتش جهنم دور است و در دل مردم جای دارد لذا سخی و کریم از معیارهای ارزش ایمان ما نزد خدا متعال هستند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcaw6nmw49nmu1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما