تاریخ انتشار۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۹:۵۷
کد مطلب : 551136

نتایج تحقیقات دادستانی فلسطین درباره شهادت خبرنگار الجزیره اعلام شد

دادستانی کل فلسطین با اعلام نتایج تحقیقات درباره شهادت خبرنگار الجزیره در قدس تایید کرد که یک سرباز صهیونیست عمداً وی را هدف قرار داده است.
نتایج تحقیقات دادستانی فلسطین درباره شهادت خبرنگار الجزیره اعلام شد
به گزارش حوزه سایر رسانه ها خبرگزاری تقریب به نقل از ایسنا، اکرم الخطیب، دادستان کل فلسطین دیروز (پنج‌شنبه) نتایج تحقیقات خود درباره روند به شهادت رسیدن "شیرین ابوعاقله" خبرنگار فلسطینی شبکه الجزیره را اعلام کرد.

الخطیب گفت که نتایج تحقیقات را به محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تحویل داده است.

وی در این باره گزارش داد که ابوعاقله به عمد توسط یکی از سربازان رژیم صهیونیستی هدف قرار گرفته است.

الخطیب همچنین افزود: گلوله‌ای که شیرین ابوعاقله را به شهادت رسانده است ۵.۵۶ میلی متر قطر داشته و نیروهای ناتو از آن استفاده می‌کنند.

وی علت شهادت را پارگی مغز شهید شیرین ابوعاقله اعلام کرد.

دادستان فلسطین تأیید کرد که نیروهای رژیم اشغالگر بدون هیچ گونه هشدار قبلی  و مستقیماً به محل حضور خبرنگاران در جنین از جمله شیرین شلیک کردند. ارتش رژیم به وضوح و به شکل کاملا آشکار خبرنگاران را دیده و آنها نیز لباس مخصوص خبرنگاری به تن داشته و خود را به نیروهای اشغالگر در جنین نشان داده‌اند.

الخطیب همچنین تاکید کرد: ما اسناد و ادله‌ای در اختیار داریم که تمامی روایت‌های دولت رژیم اشغالگر را رد می‌کند.

وی تصریح کرد: طرف آمریکایی در جریان بخشی از تحقیقات ما قرار داشت، اما در روند این تحقیقات مداخله نکرد و این تحقیقات صرفاً فلسطینی و بدون مشارکت خارجی انجام شده است.

الجزیره نیز پس از مشخص شدن نتایج تحقیقات دادستانی فلسطین اعلام کرد که پرونده ترور خبرنگار خود در فلسطین به دست عناصر رژیم صهیونیستی را به دادستانی کل دیوان کیفری بین‌المللی ارجاع خواهد داد.

این شبکه گزارش داد: یک ائتلاف بین‌المللی حقوقی شامل تیم حقوقی خود ما و کارشناسان بین‌المللی را برای کامل کردن پرونده و ارائه آن به دادستان دیوان کیفری بین المللی تشکیل داده‌ایم.

الجزیره همچنین اعلام کرد که این پرونده حقوقی اقدام رژیم صهیونیستی در بمباران دفتر شبکه الجزیره در نوار غزه که در ماه مه ۲۰۲۱ انجام شد را نیز شامل می‌شود.

شبکه قطری الجزیره در ۱۱ مه از کشته شدن خبرنگار خود به نام شیرین ابوعاقله توسط ارتش رژیم صهیونیستی در حالی که مشغول پوشش خبری یورش نیروهای اسرائیلی به اردوگاه جنین در شمال کرانه باختری بود، خبر داد.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcipzawqt1awz2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما