تاریخ انتشار۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۷
کد مطلب : 550873

واکنش آیت الله مکارم شیرازی به حادثه آبادان

آیت الله مکارم شیرازی در واکنش به حادثه فروریختن ساختمانی در آبادان گفت: فروریختن بنایی که هنوز مراحل ساختمانی آن تکمیل نشده و عده‌ای کشته و مجروح می‌شوند بیانگر بی‌مسئولیتی و بی‌اخلاقی برخی افراد است.
واکنش آیت الله مکارم شیرازی به حادثه آبادان
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار دکتر محمدعلی زلفی‌گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: هیچ چیز مهم‌تر از استعداد نیست، شخص بااستعداد را باید نجات داد، یک فرد با استعداد پول داشته باشد یا نداشته باشد، نباید به خاطر نداشتن پول از تحصیل محروم شود.

وی با اشاره به حادثه متروپل آبادان گفت: ببینید یک نفر ساختمان ۱۰ طبقه ساخته، چند صباحی نگذشته که فروریخته و اسباب کشتن و مجروح شدن عده‌ای شده است؛ این فرد یا خوب درس نخوانده یا خوب عمل نکرده است و یا درسش جوابگو نبوده است؛ اینها به عقیده‌ی من قابل مطالعه است و باید مطالعه کافی کرد تا در آینده تکرار نشود.

 آیت‌الله مکارم شیرازی ادامه داد: اینکه در ۴۰۰ سال قبل مسجد جامعی در اصفهان بنا شده که رنگ گنبد آن نیز تاکنون ثابت است، در حالی که یک بنای ده طبقه که هنوز مراحل ساختمانی آن تکمیل نشده فرو می‌ریزد و عده‌ای کشته و مجروح می‌شوند بیانگر بی‌مسئولیتی و بی‌اخلاقی برخی افراد است.

این مرجع تقلید ادامه داد: در خارج، عمارت‌های ۱۰۰ طبقه، ۲۰۰ طبقه، ۱۵۰ طبقه ای وجود دارد که سالیان طولانیست استفاده می شود، اینها چه می‌کنند؟ اما ساختمان ما فرو ریخت!

وی افزود: کارهایی که وزارت علوم باید انجام دهد خودش به تنهایی نمی‌تواند انجام دهد، باید با سایر مراجع همکاری کنید؛ همکاری باعث می‌شود که انجام کارها به سرعت و سهولت پیش رود.

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه از جمله کارهای مهم وزارت علوم، همکاری با حوزه علمیه است، افزود: حوزه علمیه واقعاً می‌تواند کمک کند، حوزه علمیه منبع خوبی برای دانشگاه و وزارت علوم است و می توانند دست به دست هم بدهند و کارهای خوبی انجام شود.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcfexdtmw6dtca.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما