تاریخ انتشار۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۰
کد مطلب : 550724
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی:

باید روش و منش شهدا را در جامعه ساری و جاری کرد

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه ضمن تأکید بر حفظ روحیه شهادت و ایثار گفت: باید روش و منش شهدا را در جامعه ساری و جاری کرده و از مسیر شهدا منحرف نشد.
باید روش و منش شهدا را در جامعه ساری و جاری کرد
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام و المسلمین سیدمهدی قریشی امروز در یادواره شهدای بخش انزل، به اهمیت مسئله شهادت در دین اسلام پرداخت و اظهار داشت: مساله شهادت و جان باختن در راه خداوند متعال، فرهنگ اسلام و اهل بیت(ع) بوده و رمز پیروزی اسلام و دوام نظام مقدس اسلامی است.

وی در ادامه تأکید کرد: در دین مبین اسلام برای شهید و شهادت مقام رفیعی تعیین شده و اهل بیت‌عصمت و طهارت(ع) همواره برای خود و نزدیکان خود آرزوی شهادت می‌کردند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه در ادامه به بیان جایگاه رفیع شهادت پرداخت و افزود: اهل بیت(ع) فرموده‌اند که بالای هر خوبی، خوبی دیگری وجود دارد تا اینکه انسان به شهادت برسد و اگر انسان شهید شد بالاتر از آن خوبی دیگری نیست.

وی بیان کرد: همه اهل بیت(ع) به شهادت رسیده اند و در مورد امام زمان( عج) هم وارد شده است که با شهادت از دنیا خواهند رفت.

حجت الاسلام قریشی افزود: همه اولیای الهی طالب شهادت بوده و برای دیگران هم شهادت می خواهند و اهل بیت(ع) در دعاهای ماه رمضان سه خواسته عمده را مطرح کرده اند که شهادت یکی از آن‌ها است.

وی در ادامه به بیان اهمیت حفظ و نشر روحیه شهادت و ایثار در جامعه پرداخت و گفت: باید این روحیه را در خود ایجاد کرد و از راه‌های حفظ و نشر روحیه شهادت و ایثار برگزاری و حضور در یادواره های شهدا است.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه در ادامه ضمن تأکید بر حفظ روحیه شهادت و ایثار افزود: باید روش و منش شهدا را در جامعه ساری و جاری کرده و از مسیر شهدا منحرف نشد.

وی در ادامه به اهمیت تبعیت از ولایت پرداخت و اظهار داشت: براساس روایات روحیه حق طلبی، تبعیت از اهل بیت(ع)، ولایت و ولی امر مسلمین، انسان را در زمره شهدا کرده و با این روحیه مجاهد و مدافع حرم و دین خواهد بود.
 
انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcauwnmy49nm01.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما