تاریخ انتشار۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۴
کد مطلب : 550712

آزادسازی خرمشهر در سایه اتحاد بین اقوام و مذاهب شکل گرفت

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌غرب نیروی زمینی ارتش با اشاره به اینکه آزادسازی خرمشهر در سایه اتحاد بین اقوام و مذاهب و نیروهای مسلح شکل گرفت گفت: همین اتحاد بین مردم و عبور رزمندگان اسلام از رود کارون در طول تاریخ دنیا بی‌نظیر بود.
آزادسازی خرمشهر در سایه اتحاد بین اقوام و مذاهب شکل گرفت
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، امیر سرتیپ علی حاجیلو امروز در جمع خبرنگاران که به مناسبت آزادسازی خرمشهر برگزار شد با اشاره به اینکه شکل‌گیری جمهوری اسلامی ایران، خط بطلانی بر دو مکتب انحرافی بود اظهار داشت: با وجود اینکه شرق و غرب همواره بر روی منافع و اختلاف سلایق در تضاد بودند اما در مواجهه با جمهوری اسلامی، اختلاف سلیقه‌ها را کنار گذاشته و علیه جمهوری اسلامی متحد شدند.

وی تصریح کرد: در آن زمان همه دست به دست هم داده بودند تا انقلاب اسلامی را مصادره و یا آن را از مسیر اصلی خود منحرف کنند اما خوشبختانه انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) از خطر عبور کرد اما دشمن به این مسئله قانع نبود و خواهان یکسره کردن کار نظام بود.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌غرب نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه ارتش پس از پیروزی انقلاب اسلامی نابسامان بود و دشمن می‌خواست نیات شوم و پلید خود را در جمهوری اسلامی پیاده کند اظهار داشت: در آن زمان ۶۵ کشور دنیا از صدام حمایت کردند تا خوزستان را ساقط و این استان را از ایران جدا کنند.

وی به نقش شهید صیادشیرازی در آزادسازی خرمشهر اشاره کرد و گفت: ایشان به عنوان شهید وحدت بین نیروهای مسلح معروف بود و مدیریت عالمانه در دفاع مقدس داشت.

حاجیلو با اشاره به اینکه آزادسازی خرمشهر در سایه اتحاد بین اقوام و مذاهب و نیروهای مسلح شکل گرفت بیان کرد: همین اتحاد بین مردم و عبور رزمندگان اسلام از رود کارون در طول تاریخ دنیا بی‌نظیر بود.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdchzvnmi23nmqd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما