تاریخ انتشار۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۶
کد مطلب : 550543
مدیر کل تبلیغات اسلامی کردستان:

فعالیت مرتلین قرآن کریم در کردستان تقویت می شود

مدیر کل تبلیغات اسلامی کردستان از حمایت ویژه این نهاد فرهنگی از مرتلین قرآن کریم در استان خبر داد.
فعالیت مرتلین قرآن کریم در کردستان تقویت می شود
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، حجت‌الاسلام برومند رازیانی روز یکشنبه در نشست با مرتلین قرآن کریم سنندج اظهار کرد: کردستان سرشار از استعدادهای ناب فرهنگی و قرآنی است و باید این سرمایه‌ها تقویت شود.

وی افزود: سرمایه‌های قرآنی استان باید تقویت و هر روز شاهد کثرت این افراد باشیم.

وی با اشاره به اینکه به اندازه تعدد افراد، فکرهای قرآنی وجود دارد، افزود: مرتلین قرآنی باید پرچمدار تعدد فعالین قرآنی در کردستان باشند.

حجت‌الاسلام رازیانی تصریح کرد: مرتلین در باز کردن راه برای کسانی که مستعد فعالیت‌های قرآنی هستند باید پیشگام شوند و در این راستا نیز این اداره کل از فعالیت و توان کسانی که در مکتب دین، قرآن و پیامبر اکرم (ص) گام برمی‌دارند، حمایت می‌کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان با بیان اینکه مشکل انجام فعالیت‌های قرآنی اعتبار نیست بلکه ایده و فکر است، یادآور شد: از افرادی که توان، وقت و زندگی خود را صرف فعالیت قرآنی می‌کنند، حمایت می‌کنیم به شرطی که فعالیت قرآنی اثرگذار و با برنامه‌ریزی لازم اجرا شود.

وی تصریح کرد: در ماه مبارک رمضان امسال حدود ۳۰۰ میلیون تومان برای فعالیت‌های قرآنی هزینه کردیم که یکی از این برنامه‌ها جلسات خانگی قرآن کریم بود.

حجت‌الاسلام رازیانی اضافه کرد: برای کودکان و نوجوانانی که در راه یادگیری قرآن و شرکت در مسابقات قرآنی گام برمی‌دارند باید ایجاد انگیزه شود و با شناسایی استعداد آنها زمینه تلاش کودکان در حوزه فعالیت قرآنی در سنین بالاتر فراهم شود.

وی گفت: بر اساس ظرفیت و توان تبلیغات اسلامی از فعالیت قرآنی استان حمایت می‌کنیم و فضا و سالن‌های سازمان تبلیغات اسلامی در استان کردستان را بدون انتظار اعتبار و توقع در اختیار فعالیت‌های قرآنی قرار خواهیم داد.

جبار زندسلیمی از فعالان قرآنی استان به معرفی و ارائه فعالیت مرتلین قرآنی استان کردستان پرداخت و گفت: مرتلین در دو فرقه مذهبی سنی و شیعه در نهایت وحدت فعالیت دارند.

وی افزود: مرتلین استان در بخش پژوهشی، تبلیغی و ترویجی قدم‌های مؤثری در استان برداشته‌اند که قابل تحسین است.

زندسلیمی آمادگی مرتلین استان برای همکاری با تبلیغات اسلامی در حوزه تبلیغی، ترویجی و پژوهشی اعلام و عنوان کرد: جای برگزاری محفل انس با قرآن در شهرهای استان خالی است و نیاز است محفل جز خوانی استاندارد در شهرهای استان با همراهی مرتلین استان در مساجد جامع استان اجرا شود.

این فعال قرآنی اضافه کرد: باید مرتلین و افراد قرآنی فعال شهرستان‌ها نیز شناسایی و فعالیت‌های قرآنی آنها تقویت شوند.

زندسلیمی عدم وجود قاریان نوجوان و نونهال در استان را مشکل جدی حوزه قرآنی خواند و گفت: با آموزش و پرورش در راستای تحقق این مهم رایزنی شده و نیاز است تبلیغات اسلامی نیز در این راستا همکاری کند.

بهرام مرادی رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی کردستان نیز در این جلسه گفت: مرتلین کردستان که مورد تأیید شورای عالی قرآن کریم کشور هستند در استان ۱۶ نفرند و تلاش براین است تا تعداد مرتلین استان افزایش یابد.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcjxyeituqeiiz.fsfu.html
مرجع : مهر
نام شما
آدرس ايميل شما