تاریخ انتشار۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۴
کد مطلب : 550518

روایت حماسه خرمشهر در «۱۰دقیقه» پرس تی‌وی

شبکه پرس تی‌وی در مستند «۱۰ دقیقه» (10Minutes) به موضوع آزادسازی خرمشهر در جریان دفاع مقدس می‌پردازد.
روایت حماسه خرمشهر در «۱۰دقیقه» پرس تی‌وی
به گزارش حوزه سایر رسانه های خبرگزاری تقریب، مستند «۱۰ دقیقه» در آستانه سوم خرداد، سالگرد آزادسازی خرمشهر نگاهی دارد به فرایند آزادسازی این شهر و تاثیر آن در موازنه جنگ ایران و عراق.

 این مستند به تهیه‌کنندگی مهدی عرب در ابتدا به شکل مختصر، داستان محاصره خرمشهر و مقاومت مدافعان این شهر در برابر دشمن را روایت می‌کند و سپس عملیات بیت‌المقدس را که به آزادسازی خرمشهر منجر شد شرح می‌دهد.

 مستند «۱۰ دقیقه» همچنین به ارزیابی تاثیرات آزادسازی خرمشهر در موازنه جنگ میان ایران و عراق می‌پردازد و بر این نکته تأکید می‌کند که عملیات بیت‌المقدس صرفاً یک پیروزی نظامی نبود بلکه اعتماد ملی ایرانیان را تقویت و امنیت قلمروی آنها را تضمین کرد.

 مستند شبکه پرس تی‌وی به دیگر تبعات و نتایج مثبت آزادسازی خرمشهر از جمله برهم زدن موازنه جنگ به نفع ایران، احیای ارتش و اثبات کارآمدی سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی نیز می‌پردازد.

مستند «۱۰ دقیقه» یکشنبه ساعت ۱۴:۲۰ به وقت تهران روی آنتن پرس تی‌وی می‌رود و بازپخش آن ساعت ۰۰:۲۰، ۱۲:۲۰ و ۱۷:۲۰ روز دوشنبه، ساعت ۱۴:۰۰ سه شنبه و ۱۹:۲۰ و ۰۳:۲۰ روز چهارشنبه است.

علاقه مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.presstv.ir/doc/index?id=46&page=1&name=10%20Minutes برنامه را در وب سایت شبکه پرس تی وی نیز مشاهده کنند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcb8gbswrhbssp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما