تاریخ انتشار۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۴
کد مطلب : 550510
حجت‌الاسلام قمی:

ما باید از نظریه انقلاب اسلامی دفاع کنیم

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: قرار است ما از نظریه انقلاب اسلامی دفاع کنیم و از ادبیات انقلابی خود کوتاه نمی‌آییم، درعین حال به شدت منعطف و جوششی و مردمی هستیم.
ما باید از نظریه انقلاب اسلامی دفاع کنیم
به گزارش حوزه فرهنگ و هنر خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی روز یکشنبه در همایش تخصصی «جریان های حلقه های میانی؛ پیشران حکمرانی مردمی» که در محل ساختمان کوثر ریاست جمهوری برگزار شد، اظهار داشت: افرادی پس از صدور بیانیه گام دوم انقلاب می‌گفتند، چند سال است روی این بیانیه دارند کار می‌کنند.

وی افزود: به عقیده من آنچه آقا در جهاد تبیین به آن اشاره می‌کنند به یک سر و شکل سازماندهی متعارف است که فرو کاستنش جفا است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه حلقه‌های میانی را باید عمیق تر واکاوی کرد،اظهار داشت: پدیده حلقه‌های میانی رویکرد رو به جلویی پیش پای ما قرار می دهد. حلقه میانی یعنی اتصال کنشگران فردی یا جمعی با حاکمیت‌. حلقه میانی راهبر کنشگران مردمی انفرادی یا جمعی برای به میدان آوردن مردم است و وقتی حلقه میانی وارد میدان می شود، از گسست به «پیوستار» با حاکمیت می‌رسیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه «تک تک» جوانان باید تبلیغ اسلام کنند،تاکید کرد: حضور آنها به شکل محسوسی رسیده است که رهبر انقلاب آن را ذکر می کنند.

قمی افزود: در منظومه معرفتی مکتب امام(ره)، یک حاج همت و یک بسیجی داریم و گسست میان مردم و حاکمیت وجود ندارد،اظهار داشت: حلقه میانی پدیده متعهد به حل یک مسأله جدی، است. ما قرار است تا ابد از نظریه انقلاب اسلامی دفاع کنیم و از ادبیات انقلابی خود کوتاه نمی‌آییم، درعین حال به شدت منعطف و جوششی و مردمی هستیم.

وی با بیان اینکه پدیده حلقه‌های مبانی به شدت منعطف و جوششی هستند،تاکید کرد: برای آنکه به شکل گیری این پدیده کمک کنیم، باید مراقب باشیم که خطاهای رایج حلقه‌های میانی دست و پاگیر نباشد. غلط رایج که وجود دارد این است که جریان به جای جوشش، نهادی می‌شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه غلط رایج دیگری که وجود دارد این است که به داده های کلام تکیه می‌شود،گفت: داده های کلام تجمیع می شود و مدل هایی از حلقه میانی ارائه می دهد و می گوید این بهترین مدل است.

قمی تاکید کرد: ذات حلقه میانی دارای تنوع و رقابت است و آزاداندیشی و به روز بودن را جدی می گیرد و قیمت پیدا می کند که به موجب آن بانوان و معلمان و ظرفیت های متعدد جدی گرفته می‌شوند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcdfz0kzyt0kk6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما