تاریخ انتشار۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۹
کد مطلب : 550416

برپایی نماز جمعه در شهرک الدراز بحرین پس از ۶ سال ممنوعیت

منابع خبری گزارش دادند صدها نفر از مردم بحرین پس از ۶ سال ممنوعیت و سرکوب، نماز جمعه را در مسجد امام صادق (ع) شهرک الدراز برپا کردند.
برپایی نماز جمعه در شهرک الدراز بحرین پس از ۶ سال ممنوعیت
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، مسجد امام صادق (ع) در شهرک الدراز در نزدیک شهر منامه پایتخت بحرین روز گذشته شاهد حضور صدها نمازگزار بود صدها شهروند بحرینی به‌رغم گرمای شدید هوا به منظور اقامه نماز، نماز جمعه را به امامت شیخ علی الصددی برگزار کردند. تعداد جمعیت حاضر در مسجد به قدری زیاد بوده که صدها نفر مجبور به اقامه نماز در محوطه مسجد شده‌اند.

به دنبال اصرار رژیم آل خلیفه در طول سال‌های اخیر برای جلوگیری از برگزاری نماز جمعه در مسجد جامع امام صادق (ع) با هدف مبارزه با شعائر دینی، اهالی شهرک الدراز به صورت فُرادا در این مسجد نماز را اقامه می‌کردند.

برپایه این گزارش، حجت الاسلام مجید المشعل رئیس شورای اسلامی علمایی بحرین بارها این ممنوعیت را شکست و چند بار نماز جماعت را اقامه کرد، اما در نهایت رژیم بحرین با رویکرد طایفه‌ای خود، وی را مجبور کرد که تعهدی کتبی را امضا کند که این ممنوعیت را نقض نخواهد کرد. این رژیم همچنین حجت الاسلام المشعل را ملزم کرد که سخنرانی دینی ایراد نکند.

پیش از آن، آیت الله شیخ «عیسی قاسم» رهبر شیعیان بحرین نماز جماعت و جمعه را در مسجد جامع امام صادق (ع) اقامه می‌کرد و این مسجد شاهد برگزاری بارزترین خطبه‌های دینی بود، اما رژیم آل خلیفه آیت الله شیخ عیسی قاسم را در سال ۱۳۹۶ تبعید کرد.

حجت الاسلام شیخ عبدالله دقاق نماینده آیت الله شیخ عیسی قاسم در ایران در آن زمان گفت که توطئه تبعید این عالم به منظور دور نگاه داشتن مردم بحرین از رهبری مرجعیت دینی و در نتیجه شکست دادن نهضت بیداری اسلامی، طراحی شد.

وی تاکید کرد: یاران آیت الله شیخ عیسی قاسم تا پای جان در مسیر حمایت از او ثابت قدم خواهند ماند و به تکلیف دینی و اسلامی خود برای حمایت از عقیده و آرمانشان عمل خواهند کرد.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcizuawqt1aw52.cbct.html
مرجع : مهر
نام شما
آدرس ايميل شما