تاریخ انتشار۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۹
کد مطلب : 550278
آیت‌الله علم‌الهدی مطرح کرد؛

سه اقدام دشمن برای نفوذ راهبردی در کشور

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: نفوذ راهبردی این است که در خودمان مشکل به وجود بیاورند، قلم به دست‌های ما عوضی بنویسند و آدم‌های انحرافی در مردم ناامیدی و یأس ایجاد کنند.
سه اقدام دشمن برای نفوذ راهبردی در کشور
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب،  آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه ۳۰ اردیبهشت مشهد مقدس که در حرم مظهر رضوی برگزار شد، با اشاره به برگزاری اجتماع عظیم دهه نودی‌های مشهد با عنوان «سلام فرمانده»، اظهار کرد: تصویری به من نشان دادند که یک بچه هشت ساله همینطور که دستش را بالا گرفته بود و می‌گفت «سلام فرمانده»، اشک می‌ریخت، این را در ذهن تداعی می‌کند که این نسل، همان نسلی است که سربازان و سپاهیان بقیه‌الله قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: این برنامه‌ها نظر خاص بقیه‌الله و اهل بیت (ع) را به ما متوجه می‌کند و توجه آنان به ما موجب برکت، عافیت و سعادت فردی و اجتماعی ما می‌شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: وظیفه دارم از عموم ملت به‌خصوص شما مردم غیور سرزمین خراسان به خاطر بصیرت و مقاومتی که در جریان تحول اقتصادی دولت و هدفمندی یارانه‌ها از خودتان نشان دادید، تشکر کنم.

وی با اشاره به استفاده دو گروه از جریان اجرای قانون تحول اقتصادی، اضافه کرد: دو گروه برای چنین روزی خودشان را آماده کرده بودند، گروه اول «دلالان و سودجویان» که از گرانی دفعی اجناس بهره‌برداری کنند و میلیاردها سود و درآمد به جیب بزنند.

آیت‌الله علم‌الهدی به بیان مصداقی از احتکار و سوءاستفاده از جریان تحول اقتصادی اشاره کرد و گفت: به بنده گزارش دادند که روز جمعه در یکی از محلات حاشیه شهر که در یک خیابان آن ۳۵ نانوایی وجود دارد، فقط سه نانوایی باز بود و بقیه مغازه‌ها را بستند تا آردها دولتی را بالا بکشند.

وی، دومین گروه کمین کرده برای بهره‌برداری از شرایط کشور را دشمنان خارجی برشمرد و بیان کرد: توطئه‌های خودشان را برای چنین روزی مقدمه چینی کرده بودند که از یک هیجان عمومی، آشوب به وجود بیاورند و نظام و کشور را دچار مشکل کنند اما مردم با بصیرت، مقاومت و اعتمادی که به مسئولان خدمتگذار نظام داشتند، این توطئه را نقش بر آب کردند.

امام جمعه مشهد مقدس یادآور شد: سرزمین خراسان این امتیاز را داشت که در اقصی نقاط این سرزمین کوچک‌ترین حرکتی که نظام و انقلاب اسلامی را دچار مشکل کند از مردم ما سر نزد و این دلالت بر بصیرت، دین‌مداری و ولایت‌مداری شما مردم دارد.

وی با تأکید بر این‌که دشمن همیشه در کمین است و به دنبال فرصتی برای اجرای دشمنی خود است، تصریح کرد: امام رضوان‌الله علیه ۳۷ سال پیش فرمودند «آمریکا نه دخالت نظامی می‌کند و نه می‌تواند حصر اقتصادی کند، توطئه آمریکا آن است که در داخل کشور کاری کند که نتوانیم این راهی را که رفتیم، برویم»، امروز خود دولت‌مردان آمریکا اعلام کردند آمریکا در مقابل تحریم اقتصادی ایران شکست خورده است.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان این‌که دشمن و استکبار جهانی می‌خواهد در مقابل انقلاب اسلامی سه کار انجام دهد، ابراز کرد: «سرکوب‌گری» نخستین کار استکبار است که نه توانش را دارند و نه به منفعت آنان است، «جاسوس تراشی» دومین اقدام آنان است که تا به الان در همه فعالیت‌هایی که در عرصه‌های جاسوسی انجام دادند، شکست خوردند.

وی، «نفوذ راهبردی» را سومین اقدام دشمن در برابر نظام اسلامی بیان کرد و گفت: یعنی با اعمال این نفوذ، شرایطی در زندگی ما به وجود بیاورند و از خصوصیات زندگی ما بهره‌برداری کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری، «از بین بردن اسلام ناب»، «وارونه کردن ساختار نظام» و «ناکارآمد جلوه دادن نظام» را سه هدف دشمن در نفوذ راهبردی دانست و اظهار کرد: نفوذ راهبردی این است که در خودمان مشکل به وجود بیاورند، قلم به دست‌های ما عوضی بنویسند، آدم‌های انحرافی در فضای مجازی سمپاشی کرده و در مردم ناامیدی و یأس ایجاد کنند.

وی افزود: مسئله بی‌حجابی یک مسئله سیاسی و یا مسئله‌ای معمولی و اجتماعی نیست که بگوییم یک عده زنان می‌خواهند بی‌حجاب باشند، این نفود راهبردی دشمن است یعنی بی‌حجابی وسیله‌ای است که اگر در کشور و جامعه ما توسعه پیدا کرد، سفره دین از زیر پای نسل جوان ما کشیده می‌شود.

آیت‌الله علم‌الهدی تأکید کرد: نهی از منکر مثل دو رکعت نماز صبح بر همه واجب است، شما در مقابل این دشمنی با خدا، تجاهر به فسق و در مقابل حرکت براندازنده‌ای که دشمن با نفوذ راهبردی می‌خواهد اسلام براندازی بشود، نباید بی‌تفاوت باشید؛ همه امکانات حکومتی و نظام باید در این خط به فعالیت بیفتد و شما مردم نیز باید احساس وظیفه بکنید و در این عرصه وارد شوید.

وی اضافه کرد: با به عرصه آمدن شما مردم یقینأ منکرات و مفاسد ریشه‌کن خواهد شد.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcef78nvjh8nwi.b9bj.html
مرجع : مهر
نام شما
آدرس ايميل شما