تاریخ انتشار۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۰
کد مطلب : 550246
از سوی رئیس مرکز اسلامی گلستان قرائت شد؛

پیام نماینده ولی فقیه در گلستان به مناسب نکوداشت مختومقلی فراغی

«آیت الله سید کاظم نورمفیدی» نماینده ولی فقیه و امام جمعه گرگان به مناسبت آئین نکوداشت و دویست و هشتاد و نهمین سالروز تولد «مختومقلی فراغی» شاعر و عارف ایرانی ترکمن پیامی را صادر کرد.
پیام نماینده ولی فقیه در گلستان به مناسب نکوداشت مختومقلی فراغی
به گزارش خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، «حجت الاسلام نورعلی دیلم» رئیس مرکز اسلامی گلستان متن پیام نماینده ولی فقیه و امام جمعه گرگان را به شرح ذیل قرائت کرد:

مختومقلی فراغی شاعر بزرگ ترکمن از افتخارات استان گلستان و ایران اسلامی است. اینجانب به دو دلیل به مختومقلی فراغی ارادت دارم؛ اول اینکه این شاعر بزرگ در همه ی زمینه ها شعر گفته است؛ از خداشناسی و عرفان تا مسائل اجتماعی، وحدت و یکپارچگی شعر گفته و من او را شاعری جامع می شناسم.
دوم آنکه مختومقلی فراغی از آن این استان و افتخارات گلستان است؛ ولی به لحاظ پرداختن به ارزش های متعالی انسانی و الهی؛ شایسته است او را فراتر از یک قومیت بدانیم. مختومقلی فراغی امتیاز خاصی دارد. علاوه بر عرفان، خداشناسی، ترس از معاد و عشق به رسول الله و اهل بیت که در اشعارش موج می زند؛ بینش اجتماعی و روشن ضمیری در رابطه  با مسائل اجتماعی و سیاسی از مهم ترین امتیازات شعر او است.
ایجانب برگزاری نکوداشت شاعر شهیر ترکمن را نشانه وحدت و همبستگی و اشاعه ارزش های اسلامی می دانم و اعتقاد دارم در پناه این اتحاد می توان، انسجام و یکپارچگی شیعه و سنی را به نیکی تبلیغ و ترویج کرد.
وظیفه می دانم از همه کسانی که در نکوداشت و ارزش گذاری به مقام این شاعر متعهد سهیم هستند تقدیر و تشکر می نمایم و دوام توفیقات همه خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی را از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.

انتهای پیام /
 
http://www.taghribnews.com/vdcjxyeimuqei8z.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما