تاریخ انتشار۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۹
کد مطلب : 550112

پنتاگون از افزایش فعالیت القاعده در افغانستان خبر داد

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد در پیش بینی فرماندهی مرکزی آمریکا آمده است طالبان طی ۲ سال آینده محدودیت های خود را بر روی القاعده کاهش می دهد که منجر به افزایش فغالیت های این گروه خواهد شد.
پنتاگون از افزایش فعالیت القاعده در افغانستان خبر داد
به گزارش حوزه سایر رسانه ها خبرگزاری تقریب، ایرنا به نقل از تارنمای وزارت دفاع آمریکا نوشت: کاهش محدودیت احتمالی طالبان بر روی القاعده منجر به آزادی عمل بیشتر این گروه و توانایی اجرای سایر عملیات از جمله آموزش و مسافرت این گروه خواهد شد. 

برپایه ارزیابی بازرس کل وزارت دفاع آمریکا در امور افغانستان، کارایی استراتژی اطلاعاتی آمریکا در افغانستان نیز کاهش یافته است. بدین ترتیب به نظر می رسد جمع آوری اطلاعات از طریق خطوط هوایی که به پیمودن مسافت های طولانی نیاز دارد به امری چالش آفرین تبدیل شده است. 

به علاوه محدودیت اطلاعاتی آمریکا با از دست دادن نیروهای انسانی بر روی زمین در جمع آوری اطلاعات، ظرفیت پنتاگون را برای ردیابی اهداف تروریستی در افغانستان به میزان قابل توجهی کاهش داده است. 

در ادامه این گزارش آمده است طالبان در برخورد با القاعده نسبت به داعش که ۲ هزار عضو در افغانستان دارد و مهم ترین تهدید محسوب می شود، جدیت کمتری از خود نشان داده است. 

داعش نیز حملات خود علیه طالبان، اقلیت های مذهبی و زیرساخت های اقتصادی افغانستان متمرکز کرده است و هدف این گروه تضعیف طالبان می باشد. 

پیش تر «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا هشدار داده بود القاعده پس از یک سال از به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان می تواند تهدیدی برای آمریکا به شمار رود. 

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcb8gbs5rhbs8p.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما