تاریخ انتشار۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۴:۳۰
کد مطلب : 550029

سفیر جدید ایران استوارنامه خود را تسلیم رئیس جمهور عراق کرد

«محمدکاظم آل صادق» سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در بغداد استوارنامه خود را تقدیم رئیس جمهور عراق کرد.
سفیر جدید ایران استوارنامه خود را تسلیم رئیس جمهور عراق کرد
به گزارش حوزه سیاست و اقتصاد خبرگزاری تقریب، «محمدکاظم آل صادق» سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در بغداد روز سه شنبه استوارنامه خود را تسلیم برهم صالح رئیس جمهور عراق کرد.

وی پیش از این نیز رونوشت استوارنامه خود را تقدیم فؤاد حسین وزیر خارجه عراق کرده بود.

آل صادق جایگزین ایرج مسجدی شده است. سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در بغداد ۲۰ اردیبهشت و در بدو ورود به محل ماموریتش در محل شهادت سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس حضور یافت.

سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در بغداد همچنین در آستانه عزیمت به محل ماموریت روز یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار کرد. امیرعبداللهیان در این دیدار با اشاره به اهمیت مناسبات جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق به عنوان دو کشور مهم در منطقه، در زمینه گسترش و تحکیم مناسبات فیمابین در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، مبادلات مردمی و دیگر ابعاد روابط، توصیه‌های لازم را ارائه کرد.

سعید خطیب‌زاده سخنگوی دستگاه دیپلماسی ۲۲ فروردین ماه در نشست هفتگی با خبرنگاران اعلام کرد که «محمدکاظم آل صادق» سفیر جدید ایران در بغداد تعیین شده و بزودی به عراق می‌رود.

آل صادق جایگزین ایرج مسجدی شده است. مسجدی از دی ماه ۱۳۹۵ عهده‌دار سفارت ایران در بغداد بود.

آل صادق مسلط به زبان عربی و از یک خانواده حوزوی و علمی شناخته شده و برادر کوچکتر شیخ محمدرضا آل صادق ادیب و شاعر معروف است.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdciruaw3t1awu2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما