تاریخ انتشار۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۰
کد مطلب : 549413
امام جمعه موقت بانه:

هدف طرح هدفمندی یارانه‌ها جلوگیری از مافیای ثروت و قدرت است

ماموستا جمال کریمی با بیان اینکه هدف طرح هدفمندی یارانه‌ها جلوگیری از مافیای ثروت و قدرت است، خاطر نشان کرد: از شعارهای اصلی دولت کنونی ظلم ستیزی و رونق دادن به معیشت مردم است، لذا این مردم به دولت اعتماد کرده و دارند و منتظر هستند به این شعار جامعه عمل بپوشاند.
هدف طرح هدفمندی یارانه‌ها جلوگیری از مافیای ثروت و قدرت است
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، ماموستا جمال کریمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بانه که در مسجد جامع اقامه شد ضمن دعوت همگی به رعایت تقوا الهی و آرزوی صحت و سلامتی برای مقام معظم رهبری به سفر ایشان در سیزده سال پیش به استان کردستان اشاره داشت و اظهار کرد: این سفر برای استان بخصوص در بحث اشتغال زایی بسیار پر خیر و برکت بود.

وی با اشاره به هفته سلامت از زحمات مدافعان سلامت بخصوص در ایام کرونا تشکر ویژه کرد و تصریح کرد: این قشر با به خطر انداختن جان خود سلامت جامعه را تضمین کردند.

ماموستا کریمی عنوان کرد: اگر چه حذف تدریجی هدفمندی یارانه شوک به جامعه وارد کرد، اما این تصمیم مهم توسط تیم اقتصادی دولت برای کل کشور گرفته شد، رئیس جمهور با شعار ظلم ستیزی و رونق دادن به معیشت مردم وارد عرصه انتخابات آمد؛ لذا امروز نیز هدف از اجرای این هدفمندی جلوگیری از مافیای ثروت و قدرت در قاچاق ارز و خروج بی رویه سرمایه های کشور است.

خطیب موقت بانه افزود: اقلام اساسی که امروز گران شده است جزء اساسی سبد غذایی مردم است؛ لذا ضمن انتقاد بخاطر اینکه باید قبل از اجرا باید این طرح برای مردم به خوبی تبیین و روشنگری می شود، ولی به مردم نیز این نوید را می دهم انشاءالله ثمره های مثبت آن را بعد از چند ماه خواهید دید.

وی در ادامه اضافه کرد: ایران اسلامی الحمدلله غنی از منابع خدادادی است و با وجود این همه سرمایه های عظیم خوشایند نیست که بخش عظیمی از مردم کشور در دهک های پایین و یا متاسفانه در فقر مطلق هستند.

ماموستا کریمی ضمن انتقاد از قاچاق انواع کالاهای اساسی (دام زنده، مرغ، آراد و ...) به سایر کشورهای همسایه، بیان کرد: این قاچاق توسط برخی از افراد سودجو صورت می گیرد که بخش عظیمی از یارانه کالاها هم به جیب این دلالان می رفت در حالی که کشور به این اقلام نیازمند است، لذا دولت باید با جدیت از سودجوی این افراد جلوگیری کند.

امام جمعه موقت بانه با بیان اینکه نظارت و کنترل بازار بسیار ضعیف است و متاسفانه برخی از افراد دست به احتکار می زنند؛ متذکر شد: مردم منتظر گشایش اقتصادی و رفع مشکلات معیشتی که از شعار های انتخابات دولت سیزدهم بود می باشد، وضعیت کنونی حق این مردم فهیم نیست و مسئول باید آگاه به همه مسائل جامعه و دلسوز آنها باشد.

وی با بیان اینکه مردم کردستان همچون تمام ملت ایران اسلامی مطیع نظام و رهبری هستند، گفت: باید مسئولان در رفع مشکلات اقتصادی مردم و برقراری عدالت اجتماعی مردم کوشا باشند و برای گشایش، آسایش، ایجاد شغل و ... مردم برنامه ریزی دقیق تر داشته باشند.

ماموستا کریمی خاطرنشان کرد: دولت باید از اختلاسگران و افرادی که به سلطان سکه و ارز مشهور هستند و کسانی که یک شب هزاران میلیارد از بانک ها با عناوین مختلف به اصطلاح وام می آورند، مقابله کند و این منابع را برای عمران، آبادانی و ایجاد شغل بخصوص در مناطق کم برخوردار سرمایه گذاری کنند.

وی با بیان اینکه از شعارهای انتخاباتی دولت کنونی مبارزه با مفاسد اقتصادی بود، یادآور شد: این مردم به دولت اعتماد کرده و دارند و منتظر هستند به این شعار جامعه عمل بپوشاند، چرا که خیانت به بیت المال را نتنها مردم قبول نمی کنند بلکه از طرف خدا هم یک گناه نابخشودنی است.

خطیب موقت بانه گفت: انقلاب اسلامی با تقدیم صدها هزار جوان گلگون کفن به ثمر رسید و در این چهار دهه همیشه ملت هم در همه عرصه با تمام وجود از کیان و انقلاب دفاع کردند، لذا آن مسئولی که از خدمت جهادگونه به مردم سرباز زند، نه تنها به مردم خیانت می کند بلکه به خدا و رسول او (ص) نیز خیانت می کند.

 وی در پایان گفت: متاسفانه از جاهای مختلف افراد زیادی در قالب کولبر که کولبر هم نیستند به دنبال سودجویی و قاچاق از مرز وارد این شهر شدند، لذا از هنگ مرزی و سپاه پاسداران درخواست می کنیم تا از ورود قاچاق بخصوص مشروبات الکلی از مرزهای این شهر به داخل کشور جلوگیری بنمایند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcdfn0ksyt0oo6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما