تاریخ انتشار۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۰
کد مطلب : 549150

دیدار شخصیت تقریبی پاکستانی با دبیرکل و معاون امور ایران مجمع تقریب

مدیر مدرسه علمیه و مؤسسه حضرت امام العصر(ع) حیدرآباد ایالت سند پاکستان روز گذشته با حضور در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با دبیرکل و مسئولان مجمع دیدار کرد.
دیدار شخصیت تقریبی پاکستانی با دبیرکل و معاون امور ایران مجمع تقریب
به گزارش خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، شیخ کرم علی حیدری المشهدی مدیر مدرسه علمیه و مؤسسه حضرت امام العصر(ع) حیدرآباد ایالت سند پاکستان با حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید شهریاری دبیرکل و محسن مسچی معاون امور ایران مجمع تقریب دیدار و گفتگو کرد.

طرفین در این دیدار در مورد همکاری فیما بین مجمع تقریب و مجموعه هایی که  شیخ کرم علی حیدری در آن فعال هستند، بحث و تبادل نظر کردند.

با توجه به اینکه شیخ کرم علی حیدری المشهدی در نقاط مختلف ایالت سند و بلوچستان فعالیت های مذهبی، فرهنگی، اجتماعی، حوزوی و تقریبی دارد و پیوسته برای اتحاد بین مسلمین در تلاش است، در این جلسه در خصوص استفاده حداکثری از ظرفیتهای تقریبی ایشان در پاکستان بحث و گفتگو به عمل آمد تا اقدامات مشترکی با همکاری دوطرف از جمله برگزاری گردهمایی هایی بین علمای شیعه و سنی صورت گیرد.

در سفری که مدتی پیش دبیرکل مجمع تقریب و هیأت همراه به پاکستان داشتند، طی جلسه ای در کراچی با شیخ کرم علی حیدری المشهدی نیز گفتگوهایی انجام شد که در واقع ادامه این گفتگو روز گذشته در دفتر معاونت امور ایران مجمع تقریب انجام گرفت.

نایب رئیس جامع مدارس امامیه پاکستان پس از این جلسه با ارسال نامه ای به محسن مسچی معاون امور ایران مجمع تقریب و مشاور دبیرکل این مجمع از تلاشهای وی در برگزاری جلسه مذکور قدردانی کرد.

گفتنی است، مدیریت مدرسه علمیه و مؤسسه حضرت امام العصر(عج) حیدرآباد ایالت سند پاکستان، نایب رئیسی جامع مدارس امامیه پاکستان، عضویت در شورای هیئت امنای مقام زیارتی قدم گاه حضرت امام علی(ع) حیدرآباد ایالت سند پاکستان از جمله سمتهای شیخ کرم علی حیدری المشهدی است.

وی مدیریت 96 مدرسه و حوزه علمیه در ایالت سند  و خصوصا حیدرآباد و دیگر ایالت های پاکستان را برعهده دارد، که از این 96 مدرسه 86 مدرسه متعلق به برادران و 10 مدرسه متعلق به خواهران است. وی همچنین مسئولیت یک اتحادیه علمایی متشکل از 150 نفر از علمای شیعه را بر عهده دارد.

وی همچنین مسئول برگزاری تجمع و گردهمایی های بین المسلمین و بین علمای شیعه و تسنن در حیدرآباد می باشد.

انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdcbs9bsgrhba8p.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما