تاریخ انتشار۳۰ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۷
کد مطلب : 546220

تلاش دستگاه قضایی آذربایجان‌غربی حرکت به سمت رسمی شدن اقدامات حقوقی مردم است

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: تلاش دستگاه قضایی بر این است که به سمت و سوی رسمیت دادن به اقدامات حقوقی و تجاری مردم حرکت کند و یکی از مهمترین این اقدامات، عملیاتی کردن معاملات در بستر اسناد رسمی است.
تلاش دستگاه قضایی آذربایجان‌غربی حرکت به سمت رسمی شدن اقدامات حقوقی مردم است
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، ناصر عتباتی در بازدید از ساختمان کانون سردفتران و دفتریاران اظهار داشت: باید دسترسی مردم به خدمات دفاتر اسناد رسمی با رویکرد اعتبار بخشی به اقدامات حقوقی آنان و پیشگری از جرم تسهیل شود.

وی گفت: وجود مجموعه‌ای با این کیفیت مایه خرسندی است و باید از این ظرفیت به بهترین شکل ممکن در راستای خدمت رسانی به مردم استفاده کرد.

وی ادامه داد: تلاش دستگاه قضایی بر این است که به سمت و سوی رسمیت دادن به اقدامات حقوقی و تجاری مردم حرکت کند و یکی از مهمترین این اقدامات، عملیاتی کردن معاملات در بستر اسناد رسمی است.

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی افزود: یکی از مشکلاتی که باعث تولید پرونده می‌شود قراردادها و تعهداتی است که حالت رسمی پیدا نمی‌کند و نه تنها باعث تضییع حقوق مردم می‌شود بلکه دستگاه قضایی را نیز دچار مشکل می‌کند.

عتباتی با تاکید بر اینکه باید فرهنگ کارشناسی در معاملات در جامعه جا بیافتد گفت: یکی از اقداماتی که دستگاه قضایی در سال جدید پیگیر است و جزء سیاست کاری آن است، عملیاتی کردن قانون پیش‌فروش آپارتمان است که قراردادهای پیش فروش باید حتماً در دفاتر اسناد رسمی تنظیم شوند.

وی تاکید کرد: مشاوران املاک حق تنظیم قرارداد پیش‌فروش آپارتمان را ندارند و صرفاً باید مقدمات کار را انجام و در نهایت قرارداد در دفاتر اسناد رسمی تنظیم شود تا این اقدامات منتهی به خدمت‌رسانی بهتر به مردم و اطمینان خاطر آنها در مبادلات حقوقی و تجاری خود شود.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcgx39nzak9tx4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما