تاریخ انتشار۳۱ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۰۱
کد مطلب : 53965
ملاعبدالقادر بيضاوي:

شيعه و سني عوامل ايجاد تفرقه را شناسايي كنند

امام جمعه اهل سنت اروميه اظهار كرد: مسلمانان شيعه و سني بايد همه عوامل ايجاد تفرقه را شناسايي و با از بين بردن آنها در مسير تحكيم وحدت و همدلي گام‌هاي موثري بردارند.
شيعه و سني عوامل ايجاد تفرقه را شناسايي كنند
ملا عبدالقادر بيضاوي، امام جمعه اهل سنت اروميه در گفت‌وگو با خبرنگار بيداري اسلامي با بيان اين مطلب گفت: وفاق و نزديكي بين اهل سنت و شيعه سبب عصبانيت دشمنان اسلام شده است.

وي با اشاره به اينكه وحدت و همدلي يكي از ضروريات اجتناب‌ناپذير و از اهم واجبات دين اسلام است، افزود: بيداري علما و رهبران مذهبي جهان اسلام موجب آشكار شدن توطئه خطرناك دشمن قبل از به نتيجه رسيدن خواهد شد.

بيضاوي در ادامه اظهار كرد: اگر مسلمانان جهان با هم متحد شده و از تفرقه پرهيز كنند، بر همه حكومت‌هاي مستبد وابسته به مستبكران و استكبار جهاني پيروز مي‌شوند.

امام جمعه اهل سنت اروميه تأكيد كرد: وحدت يك نعمت بسيار بزرگ براي امت اسلامي است و آنان بايد قدر اين نعمت را بدانند و از هر گونه تفرقه خودداري كنند.

بيضاوي در بخش ديگري از سخنان خود علت اصلي قيام هاي مردمي منطقه را مبارزه با حاكمان وابسته و زير سلطه ابرقدرت ها دانست و افزود: مسلمانان وابستگي حاكمانشان را به ظالمان و كافران قبول ندارند و در مقابل به قيام بر خواهند خواست.

امام جمعه اهل سنت اروميه با اشاره به اينكه شكل گيري انقلاب اسلامي باعث رشد و تعالي بيداري اسلامي شده است تأكيد كرد: موج بيداري اسلامي مختص به جهان اسلام نيست و روزي امريكا را نيز فراخواهد گرفت.

وي تصريح كرد: مسلمانان شيعه و سني بايد همه عوامل ايجاد تفرقه را شناسايي و با از بين بردن آنها در مسير تحكيم وحدت و همدلي گام‌هاي موثري بردارند.

ملا عبدالقادر بيضاوي در پايان گفت: اگر امت اسلامي بر عوامل تحكيم وحدت و همدلي اصرار ورزيده و از اختلاف و تفرقه پرهيز كنند، در ايستادگي و مقابله با ترفندهاي معاندان و مستكبران موفق خواهند بود و پيروزي نهايي از آنان است.
http://www.taghribnews.com/vdchmwnm.23nx-dftt2.html
نام شما
آدرس ايميل شما