تاریخ انتشار۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۵
کد مطلب : 536271
آیت‌الله علوی گرگانی:

آیت الله گرایلی در ترویج معارف اهل بیت(ع) کوشا بود

آیت الله علوی گرگانی از مراجع تقلید در پیامی ضمن تسلیت ارتحال آیت الله حسین گرایلی از علمای مشهد گفت: این عالم پارسا در ترویج معارف اهل بیت(ع) کوشا بود.
آیت الله گرایلی در ترویج معارف اهل بیت(ع) کوشا بود
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، در پیام  آیت الله سید محمدعلی علوی گرگانی آمده است: خبر ارتحال عالم پارسا و استاد برجسته حوزه علمیه مشهد حضرت آیت الله ٱقای حاج شیخ حسین گرایلی موجب تأسف گردید.

پیام حاکی است: ایشان که از شاگردان فاضل دروس مرحوم آیت الله میلانی و آیت الله کوهستانی و برخی علمای دیگر رحمهم الله بود سال‌ها در ترویج معارف اهل بیت علیهم السلام کوشا بود. حضور در شورای مدیریت حوزه علمیه مشهد و سال‌ها مدیریت آن حوزه در کنار تدریس فقه و اصول ذخیره‌ای برای ایشان خواهد بود.

در این پیام آمده است: اینجانب این ضایعه را به محضر امام عصر (عج)، مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید و حوزه‌های علمیه به خصوص حوزه علمیه مشهد تسلیت عرض کرده، علو درجات را برای آن مرحوم و صبر و اجر برای خانواده مکرم ایشان و بازماندگان مسالت می‌نمایم.

آیت‌الله حسین گرایلی از اساتید حوزه علمیه بزرگ خراسان بود که از سال ۱۳۳۰ به تحصیل در علوم دینی پرداخت. وی به مدت ۱۴ سال مدیریت حوزه علمیه خراسان بزرگ و ۲۰ سال عضویت شورای مدیریت حوزه علمیه خراسان را عهده‌دار بود. ۴۰ سال تبلیغ در داخل و خارج کشور و امامت جماعت حرم مطهر رضوی و ۲۰ سال حضور تبلیغی در جمع زائران بیت‌الله‌الحرام از سوابق ایشان است. وضعیت جسمی آیت‌الله گرایلی از ۳ روز پیش رو به وخامت گذاشت و در نهایت وی ظهر روز ششم بهمن ماه دار فانی را وداع گفت.

انتهای پبام/
http://www.taghribnews.com/vdcbz0bs8rhbf5p.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما