تاریخ انتشار۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۸
کد مطلب : 536269
امام جمعه یزد:

دشمن در تلاش برای ترویج ناامیدی در کشور است

امام جمعه یزد گفت: دشمن در تلاش برای ترویج نا امیدی و یأس و ایجاد تفرقه در کشور است و عده ای نباید با حرکت‌های جاهلی به دشمن اجازه این اقدام را بدهند.
دشمن در تلاش برای ترویج ناامیدی در کشور است
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب،  آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه های این هفته نمازجمعه با اشاره به آیه ششم سوره حجرات که می فرماید: یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِنْ جَاءَکُمْ فَاسِقٌ بِنَبَإٍ فَتَبَیَّنُوا أَنْ تُصِیبُوا قَوْمًا بِجَهَالَةٍ فَتُصْبِحُوا عَلَیٰ مَا فَعَلْتُمْ نَادِمِینَ اظهار داشت: این آیه به مومنان می گوید اگر کسی فاسق است و از مسیر عدالت منحرف شده، خبری برای شما آورد، این خبر را فوری قبول نکنید.

وی ادامه داد: بر اساس این آیه، اگر رسانه بیگانه که البته بسیاری از آنها عادل نیستند، خبری اعلام کردند، آن را موشکافی و بررسی کنید.

ناصری بیان کرد: اگر حقیقت موضوع برای شما آشکار شد، آنگاه آن را بپذیرید زیرا اگر این خبرهای بی اساس را بپذیریت و به آن اعتنا کنید، ممکن است یک قوم را به هم بریزید و بر اساس آیه قرآن، این حرکت یک حرکت جاهلانه است.

وی با اشاره به پیام این آیه ادامه داد: این آیه می گوید در این دورانی که ما در آن قرار داریم و با حجم گسترده شایعه پراکنی ها، ترویج نا امیدی، سستی، بی رغبتی به دین و مذهب، تلاش برای کمرنگ کردن مسائل دینی به ویژه در بین جوانان و نوجوانان، اجازه ندهیم جامعه حرکت جاهلی انجام دهد و نادانی ها سبب شود که وحدت جامعه از بین برود و به شایعات بی توجه باشیم.

ناصری تصریح کرد: دشمن می خواهد کارهای انجام شده را نادیده بگیرد یا وارونه جلوه دهند و در بسیاری از مسائل، پوشش دروغ به آن بدهند تا جامعه ما به سمت خودشان هدایت کنند.

امام جمعه یزد تاکید کرد: این دشمنان، دشمن پیشرفت و وحدت ما هستند و می خواهند به ما ضربه وارد کنند بنابراین باید با توجه به این آیه، به دشمن اجازه تفرقه افکنی ندهیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن ایام دهه فجر عنوان کرد: نکته مهمی که امام خمینی (ره) همواره به آن تاکید داشتند، این بود که انقلاب ما یک انقلاب باطنی است و بر خلاف برخی انقلاب‌ها، کودتایی و حزبی، ظاهری و مادی نیست.

ناصری ادامه داد: انقلاب اسلامی ما، انقلاب درونی بود و عقیده و ایده ما را درگیر کرد و امروز هم باید حرکتی که می خواهیم برای انقلاب انجام دهیم، بر اساس ایمان و اعتقاد و علاقه باشد و این تحول در درون سبب می شود که تحول بزرگ را ایجاد کند.

وی عنوان کرد: بر اساس عقیده امام، اگر انقلاب در درون نباشد، این انقلاب‌ها تحویل قدرت به دیگران است بنابراین انقلاب درونی بسیار حائز اهمیت است.

ناصری تصریح کرد: در انقلاب امام و انقلابیون خواسته‌ای داشتند که این خواسته امروز باید دوباره روشن شود و ببینیم که این خواسته برخاسته از کجاست.

وی بیان کرد: آنچه ما از سیره، حرکت و رفتار امام چه در دوران تبعید و چه زمانی که در قم بودند، قیام برای خدا بود بر اساس آیه «قُلْ إِنَّمَا أَعِظُکُم بِوَاحِدَةٍ أَن تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَی وَفُرَادَی» است.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdciqqaw3t1apr2.cbct.html
مرجع : مهر
نام شما
آدرس ايميل شما