تاریخ انتشار۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۰
کد مطلب : 536193

راشد الغنوشی: راه حل عبور از چالش ها پایبندی به دموکراسی است

رئیس پارلمان منحل شده تونس با بیان اینکه چاره اصلاح روند دموکراتیک، کودتا نیست، تأکید کرد فقط با پایبندی به دموکراسی می توان از چالش ها عبور کرد.
راشد الغنوشی: راه حل عبور از چالش ها پایبندی به دموکراسی است
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، «راشد الغنوشی» رئیس پارلمان منحل شده تونس گفت: مردم تونس به قانون اساسی این کشور پایبند هستند و متوقف کردن فعالیت پارلمان با قصد و غرض برنامه ریزی شده انجام گرفت.

الغنوشی ادامه داد: تعطیل کردن نهادهای دولتی و جمع شدن قدرت به دست یک شخص واحد، بحران‌های پیچیده ای از جمله بحران اقتصادی و انزوای بین المللی را برای تونس ایجاد کرده است. تعلیق فعالیت‌های پارلمان ناشی از شیطنت علیه نهادی بود که به رأی مخالف در آن احترام گذاشته می‌شد.

وی افزود: تونس با چالش‌های بزرگی مواجه است که جز با پایبندی به دموکراسی و اصل تفیک قوا امکانپذیر نیست. دموکراسی نوپا با دست اندازها و موانعی مواجه می‌شود که اصلاح آن با کودتا ممکن نیست. اصلاح روند دموکراتیک فقط با پایبندی بیشتر به دموکراسی میسر است نه با جاگزین های ظاهری و ناکارآمد.

رئیس پارلمان منحل شده تونس در پایان اظهاراتش آزادی همه زندایان سیاسی و در رأس آنها «نورالدین البحیری» نماینده پارلمان تونس را خواستار شد.
http://www.taghribnews.com/vdceop8nxjh8xzi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما