تاریخ انتشار۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۳:۱۷
کد مطلب : 536128

رئیس بنیاد شهید با خانواده شهید رضاقدیری دیدار و گفتگو کرد

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شامگاه چهارشنبه ۶ بهمن در ادامه دیدارهای مستمر با ایثارگران با حضور در منزل شهید «سید مرتضی رضاقدیری» با همسر مکرمه و فرزندان آن شهید والامقام دیدار و گفت‌وگو کرد.
رئیس بنیاد شهید با خانواده شهید رضاقدیری دیدار و گفتگو کرد
به گزارش حوزه جامعه خبرگزاری تقریب به نقل از «ایثار»، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی با حضور در منزل شهید «سید مرتضی رضاقدیری» با خانم «سیده اشرف واقفی اسفیدانی» همسر آن شهید والامقام و «مجتبی و زینب السادات رضا قدیری» یادگاران شهید دیدار و از مقام والا و ایثارگری شهدا و ایثارگران تجلیل کرد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ابتدای این دیدار گفت: به نیابت از سوی رئیس جمهور و بر حسب وظیفه خدمتگزاری خدمت رسیده‌ایم و مفتخریم که پس از شناسایی هویت این شهید عزیز بعد از ۳۹ سال و تشییع باشکوه پیکر مطهرش در ایام فاطمیه (س) در حضور خانواده و یادگاران آن شهید والامقام هستیم.

معاون رئیس جمهور با تأکید بر اینکه کشور مدیون ایثارگران است، افزود: شناسایی شهدا گمنام بعد از گذشت سال‌های متمادی از شهادتشان حاوی پیام‌های مهمی است. شهدای گمنام در مواقعی از زمان رخ می‌نمایند تا راه ایثارگری و شهادت را به مردم یادآوری کنند. شهدا زنده‌اند و اجابت می‌کنند. در سنگرها و خاک‌ریزهایشان در حال جهادند و به مأموریتشان برای انقلاب و خانواده‌هایشان ادامه می‌دهند.

قاضی‌زاده هاشمی در پایان این دیدار صمیمی خطاب به همسر مکرمه شهید رضاقدیری گفت: خداوند این قربانی در راهش را از شما قبول کند. ما را دعا کنید تا با درک و فهم پیام شهدا، در راه و مسیر نورانی آنان گام برداریم و حرکت کنیم.

«سیده اشرف واقفی اسفیدانی» همسر مکرمه این شهید در این دیدار در سخنانی گفت: همسرم در زمان شهادتش دو فرزند یک و دو ساله داشت. اما اینها مانع از پیمودن راهی که برای دفاع از انقلاب و کشور انتخاب کرده بود نشد و در راه حقیقت استوار وارد شد.

این همسر شهید افزود: شهدا این انقلاب را بیمه کرده‌اند و یقین داشته باشید که آسیبی به مملکت نخواهد رسید. شهدا حاضر و ناظرند و از مسئولین می‌خواهم شهدا و اهدافشان را فراموش نکنند.

گفتنی است، بسیجی شهید سید مرتضی رضاقدیری فرزند سید محمد متولد ۱۹ مرداد سال ۱۳۳۴، بی‌سیمچی گردان کمیل بود که در روز ۱۹ بهمن ماه سال ۱۳۶۱ در کانال کمیل در عملیات والفجر مقدماتی در منطقه فکه به مقام رفیع شهادت نائل شد و پیکر مطهرش بعد از ۳۹ سال در آبان ماه سال جاری شناسایی شد. از این شهید والامقام دو فرزند به یادگار مانده است.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdccieqp42bq1s8.ala2.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما