تاریخ انتشار۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۹
کد مطلب : 536092
سرپرست فرمانداری مراوه تپه:

محرومیت زدایی از مناطق مرزی جزو اولویت های دولت سیزدهم است

سرپرست فرمانداری شهرستان مراوه تپه، گفت: رسیدگی به مناطق مرزی و کم برخوردار و محرومیت زدایی از آنها جزو اولویت های کاری دولت سیزدهم است.
محرومیت زدایی از مناطق مرزی جزو اولویت های دولت سیزدهم است
 به گزارش خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، «لقمان قربانی» در نشست با گروه خبری فجر گلستان، اظهار کرد: انقلاب اسلامی، نظام و به ویژه دولت جدید در محرومیت زدایی از نقاط مرزی خوب کار کرده و اعتبارات خوبی در این راستا اختصاص داده است.

به گفته وی؛ مرزداران حافظ منافع جمهوری اسلامی هستند و شهرستان مرزی مراوه تپه با دارا بودن 126 کیلومتر مرز مشترک با کشور دوست و برادر «ترکمنستان»، جزو امن ترین مرزهای کشور است.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در شهرستان مراوه تپه از انجام 92 برنامه ویژه ایام دهه فجر امسال در سطح شهرستان خبر داد و گفت: 40 شب 40 دیدار با خانواده شهداء و ایثارگران، افتتاح سالن ورزشی با حضور وزیر ورزش و جوانان، راه اندازی میدان دام با همکاری بنیاد علوی، اجرای پروژه های عمرانی در روستاهای 108 گانه شهرستان، گازرسانی به 4 روستا و تشکیل تیم های قوی در راستای محرومیت زدایی از برنامه های اصلی این ایام است.

وی، افزود: در تاریخ 15 بهمن ماه 1379 شهر مراوه تپه با منفک شدن از شهرستان کلاله به صورت شهرستان مستقل درآمد و قصد داریم در سالروز این واقعه که همزمان با 43 مین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خواهد بود جشن بزرگ مردمی برگزار کنیم.

به گفته وی؛ با افتتاح پروژه های دهه فجر برای 340 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی ایجاد می شود و در مجموع 22 هزار نفر از پروژه ها بهره مند می شوند.

قربانی با اذعان بر وجود تنش آبی در شهرستان مراوه تپه، ابراز کرد: در جهت کاهش تنش آبی شهرستان، «سد چایلی» تکمیل می شود و با توجه به موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن چند روستا در کاسه  سد و خطرات  ناشی  از آن، این روستاها در برنامه جابجایی قرار گرفته اند.

وی، ادامه داد: بنیاد علوی این نهاد پیشرفت و آبادانی با اعطای تسهیلات کم بهره به روستائیان، باعث توسعه منطقه شده است.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdccoeqpi2bq1x8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما