تاریخ انتشار۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۶
کد مطلب : 536019

نماینده امارات در سازمان ملل بر تقویت روابط با ایران تأکید کرد

نماینده دائم امارات متحده عربی در سازمان ملل از تمایل این کشور برای کاهش تنش‌ها با ایران علیرغم تشدید بحران در یمن خبر داد.
نماینده امارات در سازمان ملل بر تقویت روابط با ایران تأکید کرد
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب،  «لانا نسیبه» نماینده دائم امارات متحده عربی در سازمان ملل طی مصاحبه‌ای با شبکه «سی ان ان» از تمایل ابوظبی برای کاهش تنش با ایران خبر داد. 

بنابر گزارش پایگاه خبری «عربی۲۱»، لانا نسیبه در این مصاحبه مدعی شد که امارات متحده عربی طی یکی دو سال اخیر، بر راه‌های کاهش تنش در منطقه و کاستن از درگیری‌ها تمرکز کرده تا مواضع تمام بازیگران مختلف منطقه و شرکایشان لحاظ شود.

این درحالی است که تجاوز ائتلاف سعودی به یمن که با همراهی امارات انجام میشود از عوامل اصلی بی ثباتی در منطقه طی سالهای گذشته بوده است. 

 نماینده دائم امارات متحده عربی در سازمان ملل در ادامه مدعی شد، ابوظبی مسیر تنش زدایی و دیپلماسی را ادامه خواهد داد اما در عین حال حق دفاع کامل از خود را به صورت دفاعی و تهاجمی محفوظ می‌داند.

علیرغم استقرار سامانه های پاتریوت در این کشور، این نماینده اماراتی خواستار حمایت بیشتر ایالات متحده آمریکا از ابوظبی برای مقابله با موشکهایی که از یمن شلیک می‌شود شد.

نسیبه در ادامه مدعی شد، هدف نهایی امارات از مشارکت در ا‌‌‌ئتلاف متجاوز سعودی دفاع از خود و فشار بر انصارالله برای حل بحران از راههای سیاسی است.

وی در پاسخی عجیب به سوالی در ارتباط با حمله ائتلاف سعودی به زندان صعده که دست کم 80 کشته برجای گذاشت و موجب قطع سراسری اینترنت در این کشور شد، گفت: این مسئله به انجام تحقیقاتی برای محاکمه اشخاص حقیقی نیازدارد.

این در حالی است که «ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف سعودی پیش از این، گزارش‌های سازمان‌های بین‌المللی از جمله صلیب سرخ در ارتباط با قربانیان حمله به زندان صعده را نادرست خوانده و منکر این حمله شده بود.

نیروهای انصارالله یمن روز دوشنبه طی حملاتی سنگین، چند نقطه حساس  این کشور را مورد حملات موشکی و پهپادی خود قرار دادند. به دنبال آن «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن در توئیتی با اشاره تلویحی به نمایشگاه «اکسپو»، درخصوص این نمایشگاه به عنوان یکی از اهداف آتی انصارالله یمن هشدار داد.

مقامات انصارالله بارها درباره کناره گیری امارات از ائتلاف متجاوز سعودی هشدار داده‌اند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcb80bs9rhbfgp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما