تاریخ انتشار۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۳
کد مطلب : 536011

 ارتقای مهارت شنیداری فارسی آموزان در لاهور با نمایش فیلم ایرانی

کارگاه آموزشی ارتقای مهارت شنیداری زبان فارسی به همت خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور برای فارسی آموزان پاکستانی با نمایش فیلم ایرانی «حوض نقاشی» به کارگردانی مازیار میری برگزار شد.
 ارتقای مهارت شنیداری فارسی آموزان در لاهور با نمایش فیلم ایرانی
به گزارش حوزه سایر رسانه ها خبرگزاری تقریب، «جعفر روناس» رئیس خانه فرهنگ کشورمان درباره صنعت فیلم ایرانی و محتوای آن و همچنین اهمیت مهارت شنیداری برای درک مطلب واژگان و جملات فارسی با فارسی آموزان به تبادل نظر پرداخت.

حوض نقاشی جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران و سیمرغ بهترین طراحی صحنه و لباس از سی و یکمین جشنواره فیلم فجر، جایزه یونسکو بهترین فیلم بلند از جشنواره آسیا پاسفیک را از آن خود کرده است.در این کارگاه فارسی آموزان پاکستانی تجربه خود را در این کارگاه با وابسته فرهنگی و مدرسین زبان فارسی در میان گذاشتند.

همچنین مقرر شد برش‌های یک دقیقه‌ای از فیلم‌های ایرانی توسط خانه فرهنگ آماده و در اختیار فارسی آموزان قرار گیرد.این گزارش حاکیست، به منظور تسریع در یادگیری فارسی آموزان، در کنار برگزاری کلاس‌های فارسی آموزی دوره زمستانه، چند کارگاه زبان فارسی نیز گنجانیده شده است.

درحال حاضر ۳۴ فارسی آموز پاکستانی در حال یادگیری زبان فارسی به صورت حضوری و برخط در خانه فرهنگ شهر لاهور مرکز ایالت پنجاب هستند.

مردم مسلمان پاکستان به عنوان دوستداران زبان فارسی همواره در محافل مختلف از حافظ، سعدی، اقبال لاهوری و دیگر بزرگان زبان فارسی سخن می‌گویند، عواملی که محور پیوند و محبت میان دو ملت همسایه محسوب می‌شوند.

مقامات پاکستانی از جمله مسوولان نهادهای عالی آموزشی، دانشگاهی و اندیشمندان این کشور همواره بر ضرورت ترویج فرهنگ و ادبیات زبان فارسی بمنظور تعمیق بیشتر روابط میان مردم جمهوری اسلامی ایران و پاکستان تاکید دارند.

ترویج آموزش زبان فارسی در پاکستان، کشوری که اشتراکات فراوانی با جمهوری اسلامی ایران به ویژه در حوزه فرهنگ، تاریخ، مذهب و اجتماع دارد؛ گام موثری در شناخت بیشتر فرهنگ و تمدن مشترک مردم دو کشور است.

انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdcdf90kfyt0sz6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما