تاریخ انتشار۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۸
کد مطلب : 536006

برگزاری وبینار «بازخوانی نامه رهبر انقلاب به جوانان اروپا و آمریکا» در استکهلم

وبینار «بازخوانی نامه رهبر انقلاب به جوانان اروپا و آمریکا» با حضور شرکت‌کنندگانی از سوئد، هلند و ایتالیا به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استکهلم برگزار شد.
برگزاری وبینار «بازخوانی نامه رهبر انقلاب به جوانان اروپا و آمریکا» در استکهلم
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به مناسبت فرارسیدن سالروز صدور نامه مقام معظم رهبری خطاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی در بهمن‌ماه 1393، دو وبینار تخصصی توسط رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استکهلم برنامه‌ریزی شد و اولین وبینار تحت عنوان «بازخوانی نامه رهبر انقلاب به جوانان اروپا و آمریکا» با حضور شرکت‌کنندگانی از سوئد، هلند و ایتالیا و مشارکت دانشگاهیان، دانشجویان و فعالان فرهنگی کشورهای مختلف برگزار شد.

در ابتدای این وبینار، مجری برنامه به طرح مسئله و هدف جلسه پرداخت و اهمیت و ظرفیت بازخوانی مکرر این نامه را تشریح کرد.

خانم هدا احمدی، محقق و دانشجوی مطالعات دینی از مالمو سوئد در سخنانی، به فلسفه صدور نامه و ضرورت‌های زمانی آن پرداخت و با تحلیل شرایط و موقعیت فرهنگی غرب، آن را با نامه امام راحل خطاب به رهبر شوروی سابق مقایسه کرد و ظرفیت‌ها و تأثیرات بالقوه و ضرورت‌های ناظر به نشر گسترده آن را مورد بحث قرار داد.

واحدی، فعال فرهنگی ـ مذهبی و دبیر مرکز اسلامی توحید ایتالیا، به واکنش‌های مخالفان انقلاب اسلامی از بدو پیروزی انقلاب در سال 1357 پرداخت و شکل گیری داعش را به عنوان جلوه‌ای از اسلام انحرافی، توطئه‌ای برای تخریب چهره اسلام و مسلمانان معرفی و این نامه و پیام آن را راهبردی برای مقابله و خنثی‌سازی این توطئه قلمداد کرد.

خوش‌نظر، محقق و فعال دانشگاهی از هلند، با بهره گیری از الگوی سه ضلعی تحلیل هر پیام از نظر مبدا، مقصد و مخاطب، و ابزار و شیوه انتقال پیام، زمینه‌ها، ضرورت‌ها و راه‌های عملیاتی سازی انتقال مفاد و آموزه‌های آن به مخاطبان که در اصل جوانان کشورهای غربی است را مورد بحث قرار داده و پیشنهادات کاربردی در این زمینه مطرح کرد.

در پایان این نشست، هاشمی، رایزن فرهنگی ایران در استکهلم به تحلیل سه محور مهم در خصوص این نامه شامل محتوای نامه، ادبیات و منطق تدوین و انتخاب مخاطبان آن یعنی جوانان جامعه غرب و بالاخره اقتضائات زمانی و موضوعی صدور این نامه پرداخت.

همچنین، با توجه به گستردگی ابعاد و اهمیت موضوع، وبینار دوم با تمرکز بر بایسته‌ها و الزامات تبیین و نشر این نامه به مخاطبان، تحت عنوان موضوع «چه باید کرد؟» در هفته‌های آتی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdchv-nm-23nxvd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما