تاریخ انتشار۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۵
کد مطلب : 535903

توئیت شمخانی درباره مذاکرات جاری وین

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان این‌که تاکنون ارتباط با هیأت آمریکایی حاضر در وین با مبادله نوشتار غیر رسمی انجام شده و نیازی به بیش از این نیز نبوده و نخواهد بود، اعلام کرد: این روش تنها زمانی با روش‌های دیگر جایگزین می‌شود که توافق خوب در دسترس باشد.
توئیت شمخانی درباره مذاکرات جاری وین
به گزارش حوزه سیاست و اقتصاد خبرگزاری تقریب، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی امروز (سه‌شنبه) در توئیتی درباره مذاکرات جاری در وین نوشت: تاکنون ارتباط با هیأت آمریکایی حاضر در وین با مبادله نوشتار غیر رسمی انجام شده و نیازی به بیش از این نیز نبوده و نخواهد بود.

وی افزود: این روش ارتباطی تنها زمانی با روش‌های دیگر جایگزین می‌شود که توافق خوب در دسترس باشد. 

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیشب در جمع خبرنگاران درباره مذاکره ایران و آمریکا نیز گفت: آمریکایی‌ها مکررا برای مذاکره درخواست دارند، ولی ما هنوز به این نقطه در جمع بندی‌های خود نرسید‌ه‌ایم.

وزیر امور خارجه همچنین در اظهاراتی انتشار مطالبی مبنی بر مذاکره مستقیم ایران و آمریکا را رد کرد و گفت: اگر در روند مذاکرات به مرحله‌ای برسیم که رسیدن به یک توافق خوب با تضمین بالا لازمه‌اش این باشد که سطحی از گفت‌وگو را با آمریکا داشته باشیم، آن را نادیده نخواهیم گرفت. 

بعد از این جن ساکی سخنگوی کاخ سفید گفت که واشنگتن آماده مذاکرات مستقیم و فوری با ایران برای پیشبرد مذاکرات هسته‌ای است.

به گزارش فارس، مذاکرات وین به منظور رفع تحریم‌ها در دولت سیزدهم هشتم آذر ماه آغاز و ۱۲ آذر برای مشورت‌ طرف‌های اروپایی درباره دو پیشنهاد طرف ایرانی با تنفسی چند روزه متوقف شد و دوباره ۱۸ آذر ماه از سر گرفته شد. نیمه دوم مذاکرات نیز از ۱۸ آذر ماه آغاز و جمعه ۲۶ آذر ماه با برگزاری نشست اختتامیه کمیسیون مشترک برجام پایان یافت و مقرر شد که هیأت‌ها به پایتخت‌ها مراجعت کنند و بزودی به وین بازگردند. دور هشتم مذاکرات نیز ششم دی ماه شروع و تا نهم دی ماه ادامه یافت و بعد از تنفسی سه روزه به مناسبت سال نو میلادی مجددا روز دوشنبه ۱۳ دی ماه از سر گرفته شد و کماکان در وین در جریان است البته ۲۴ دی ماه براساس توافق حاصله روسای هیأ‌ت‌های مذاکره کننده ایران و سه کشور اروپایی برای مشورت‌ها به پایتخت‌ها مراجعت کردند و دوشنبه ۲۷ دی ماه دوباره مذاکرات از سرگرفته شد که در فرمت‌ها و سطوح مختلف کماکان در پایتخت اتریش جریان دارد.

انتهای پیام/

 
http://www.taghribnews.com/vdccxpqp12bq1o8.ala2.html
مرجع : فارس
نام شما
آدرس ايميل شما