تاریخ انتشار۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۶
کد مطلب : 535674
رئیس دانشگاه آیت الله بروجردی:

۶۰ درصد تحصیل‌کرده‌های جامعه بانوان هستند

رئیس دانشگاه آیت الله بروجردی گفت: ۶۰ درصد از تحصیل‌ کرده‌های ایران را بانوان تشکیل می دهند که این بیانگر رشد و توانمندی این قشر در جمهوری اسلامی است.
۶۰ درصد تحصیل‌کرده‌های جامعه بانوان هستند
به گزارش حوزه فرهنگ و هنر خبرگزاری تقریب، حسن مروتی روز یکشنبه در نشست بانوان منتخب بروجرد به مناسبت ولادت حضرت زهرا اظهار کرد: دیگر هیچ کاری در انحصار آقایان نیست بلکه گاهی نیز کارها به دست بانوان با دقت و ظرافت بیشتر صورت می‌گیرد.

وی با تاکید بر اهمیت نقش مادر در جامعه و خانواده افزود: در دانشگاه قابلیت‌های افراد بر جنسیت ارجح بوده و مسئولیت‌هایی بر عهده بانوان دانشگاه قرار داده‌ شده که با بازخورد بسیار مثبت همراه بوده است.

وی با بیان اینکه حضرت فاطمه (س) بهترین اسوه و الگوی انسانیت است بیان کرد:‌ با رشد و پیشرفت و دوری از جامعه‌ مردسالار، اهمیت بانوان اندک‌اندک بیشتر شده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین فتاحی رئیس دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه نیز اظهار کرد: اینکه فرزند نخست پیامبر اسلام (ص) دختر بود و سوره‌ای در قرآن به نام ایشان نازل شد با هدف تعالی مقام زن و دختر در دوران جاهلیت بوده است.

وی با بیان نقش زنان مهدوی و فاطمی در انقلاب اسلامی، تصریح کرد: نقش زنان چه در انقلاب چه در دفاع مقدس بسیار پر رنگ بوده است و این مادران بودند که دست از فرزندان خود کشیدند و آن‌ها را راهی جبهه کردند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdchqmnmk23nx-d.tft2.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما