تاریخ انتشار۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۹
کد مطلب : 535665
نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان:

حضرت فاطمه زهرا (س) الگوی امام زمان (عج) است

حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالرضا پورذهبی با بازگویی روایتی از حضرت امام زمان(عج)؛ «اِنَّ لی فی ابنة رسولِ الله اُسوةٌ حَسَنَةٌ»؛ گفت: حضرت مهدی (ع) فرموده الگو و اسوه‌ نیکوی من دختر فرستاده خدا، فاطمه زهرا (س) است.
حضرت فاطمه زهرا (س) الگوی امام زمان (عج) است
به گزارش خبرنگار حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالرضا پورذهبی عصر امروز در همایش پاسداشت مقام مادر که در سالن مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در سنندج برگزار شد، ضمن تبریک ولادت با سعادت اسوه بانوان عالم حضرت فاطمه(س) و روز زن اظهار داشت: از همه پدران و مادرانی که فرزندان خود را شایسته و با الگوبرداری از سیره و روش حضرت فاطمه زهرا(س) تربیت کرده اند، تشکر می‌کنم.

وی به بازگویی روایتی از حضرت امام زمان(عج)؛ «اِنَّ لی فی ابنة رسولِ الله اُسوةٌ حَسَنَةٌ» پرداخت و گفت: حضرت مهدی فرموده الگو و اسوه‌ نیکوی من دختر فرستاده خدا، فاطمه زهرا (س) است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با طرح این سؤال که چرا به فاطمه(س) زهرا می‌گویند؟ افزود: حضرت فاطمه زهرا(س) کسی است که از شر و پلیدی گرفته شده و بدی از او صادر نمی‌شود، لذا ما نیز نباید برای کسی بدی داشته و با حرف‌زدن بد، نگاه نادرست، قضاوت نادرست، دروغ، بدخواهی، حسودی و تنگ‌نظری اهل جهنم نشویم.

وی با تأکید بر اینکه مردان در برخورد با همسرانشان ادب و حرمت قائل شوند، افزود: هیچ کس از ادب ضرر نکرده ولو اینکه دیگران به ما بدی کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین پورذهبی با بیان اینکه ویژگی‌ها و کمالات انسانی حضرت زهرا(س) بسیار فراوان است، خاطرنشان کرد: در آن دوران مردم برای یادگیری علم و معرفت سراغ این بانوی بزرگ اسلام می‌رفتند، لذا زنان استان کردستان نیز باید این راه را ادامه بدهند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با تأکید بر اینکه بانوان پیرو حضرت فاطمه زهرا(س) باشند، یادآور شد: حضرت زهرا در جامعه اسلامی برای زنان الگوی کامل و حجاب، حیا، تبعیت از همسر و تربیت فرزند هستند که زنان کردستان می‌توانند آن حضرت را الگوی خود قرار بدهند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdch-mnmm23nx-d.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما