تاریخ انتشار۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۹
کد مطلب : 535347
امام جمعه قزوین:

سفر رئیس جمهور به روسیه گامی بلند برای تحولات سیاسی منطقه بود

امام جمعه قزوین با اشاره به سفر رئیس جمهور به روسیه، این سفر را گامی بلند برای ارتباط با کشورهای همسایه و سرعت بخشیدن به تحول سیاسی و بین المللی کشور و منطقه دانست.
سفر رئیس جمهور به روسیه گامی بلند برای تحولات سیاسی منطقه بود
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر قزوین که در مسجد النبی (ص) برگزار شد با اشاره به فرارسیدن سالروز میلاد حضرت فاطمه و روز زن اظهار کرد: آرمان حضرت زهرا درک قرآن و اسلام توسط همه جهانیان است.

وی ادامه داد: امام خمینی (ره) نیز در انقلاب خود اهداف و آرمانهای حضرت زهرا را دنبال می‌کرد و تمام تلاش خود را بر این گذاشت که بانگ رسای «لااله الا الله و محمد رسول الله (ص)» در جهان طنین انداز شود.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه امام خمینی (ره) در ۱۵ خرداد پایه‌های مقاومت اسلامی را بنیان گذاشت، تاکید کرد: امروز مسلمانان جهان امید خود را در مقاومت اسلامی جستجو می‌کنند.

وی با بیان اینکه جهان امروز تشنه فرهنگ فاطمی است، عنوان کرد: دنیا باید بداند آینده جهان، آینده فاطمی، علوی و مهدوی است.

آیت الله عابدینی با بیان اینکه انقلاب اسلامی پایانی بر دوره سرکوب و شکنجه و آغاز دوران آزادگی، عزت و سربلندی بود، ادامه داد: انقلاب در ۲۲ بهمن آغاز شد و بر همین اساس شاهد هستیم که روز به روز بر دامنه انقلاب افزوده و ملت‌ها و کشورهای بیشتری با انقلاب ملت ایران بر علیه ستمگران جهان همراه می‌شوند.

امام جمعه قزوین با اشاره به سفر رئیس جمهور به روسیه این سفر را گامی بلند برای ارتباط با کشورهای همسایه و سرعت بخشیدن به تحول سیاسی و بین المللی کشور و منطقه دانسته و عنوان کرد: نگرانی جریان غرب و حامیان آن از این سفر نشان دهنده اهمیت استراتژیک و دستاوردهای خوب آن بود.

وی ادامه داد: نامه امام به گورباچف در روزهای پایانی شوروی، سفر حاج قاسم سلیمانی به روسیه و همچنین نگاه مثبت و به همراه حمایت رهبری از ارتباط با روسیه زمینه ساز شکست تحریم‌ها و تحکیم انقلاب اسلامی می‌شود.

امام جمعه قزوین در پایان با اشاره به فرارسیدن فصل سرما یادآور شد: اصراف در شرایط فعلی پایمال کردن حق دیگران است و باید همه در این ایام در مصرف انرژی رعایت صرفه جویی را یک اصل بدانیم تا برای دیگران مشکلی ایجاد نشود.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdceen8nfjh8xxi.b9bj.html
مرجع : مهر
نام شما
آدرس ايميل شما