تاریخ انتشار۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۶
کد مطلب : 535336
امام جمعه اهل‌سنت ارومیه:

ترک و کرد در زمان انقلاب برادروار علیه رژیم ستمشاهی مبارزه کردند

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه گفت: در دوران ستمشاهی، تمامی اقشار جامعه اعم از ترک و کرد در کنار هم و به صورت برادروار بر علیه رژیم شاه قیام کرده و مبارزه می‌کردند که نشان دهنده وحدت و اخوت مردم این دیار است.
ترک و کرد در زمان انقلاب برادروار علیه رژیم ستمشاهی مبارزه کردند
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، ماموستا مامد کلشی‌نژاد امروز در خطبه‌های نماز جمعه اهل‌سنت ارومیه با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و دوری از محرمات و با اشاره به مقاومت ملت غزه در برابر اسرائیل اظهار داشت: رژیم صهیونیستی گمان می‌کرد که می‌تواند جبهه مقاومت را در عرض چند روز از بین ببرد اما ملت فلسطین با عزت و بردباری و ایمان به خدا و مهمتر از همه با دستان خالی در برابر این رژیم کودک‌کش مقابله کردند.
 
وی در ادامه با اشاره به روز دوم بهمن و قیام مسلحانه مردم ارومیه علیه رژیم ستمشاهی بیان کرد: در آن ایام، مردم ترک و کرد ارومیه‌ای در کنار مرحوم حسنی امام جمعه وقت ارومیه با راهپیمایی خود از جنایات شاه اعلام انزجار می‌کردند.
 
امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: در این راستا مرحوم حسنی و عده بسیاری از رزمندگان اسلام به صورت مسلحانه علیه رژیم ستمشاهی اعلام انزجار کردند.
 
وی تاکید کرد: اینکه در آن دوران، تمامی اقشار جامعه اعم از ترک و کرد در کنار هم و به صورت برادروار علیه رژیم شاه قیام کرده و مبارزه می‌کردند نشان دهنده وحدت و اخوت مردم این دیار است.

ماموستا کلشی‌نژاد در ادامه با تبریک میلاد حضرت فاطمه(س) که به روز زن نامگذاری شده است بیان کرد: دشمنان تلاش بسیاری انجام داده تا اینگونه وانمود کنند که در دین مبین اسلامی هیچ قدر و احترامی برای زنان گرفته نشده است اما هیچ مکتبی به غیر از اسلام به این اندازه احترام و ارزش به زنان قائل نشده است.

وی تصریح کرد: در آن زمان که در عرب جاهلی، دختران را زنده به گور می‌کردند و دید منفی نسبت به دختران وجود داشت اما پیامبر(ص) با در آغوش کشیدن حضرت فاطمه(س) و گرداندن ایشان در دور کعبه، خرافات را از بین برد.
 
انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcc1pqpe2bq118.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما