تاریخ انتشار۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۶
کد مطلب : 535108

حمله به ابوظبی، آماده‌باش در تل‌آویو

حملات تنبیهی انصارالله یمن به امارات، اسرائیلی‌ها را نسبت به انجام حملات مشابهی به قلب سرزمین‌های اشغالی نگران کرده است.
حمله به ابوظبی، آماده‌باش در تل‌آویو
به گزارش حوزه بین‌الملل خبرگزاری تقریب، ايتمار آيخنر، خبرنگار بخش سياسي روزنامه عبري زبان يديعوت آحارانوت به نقل از مقامات بلندپایه امنیتی و سیاسی رژیم صهیونیستی نوشت: حمله پهپادهای یمنی به ابوظبی که به ایران و انصارالله نسبت داده می‌شوند، موجب نگرانی مقامات اسرائیلی شده است.

وی تاکیدکرد: این حملات موجب گردیده صهیونیست‌ها برای مقابله با حملات احتمالی مشابه به اسرائیل از سوی کسانی که آنها را نمایندگان ایران نامیده است یعنی حزب الله لبنان و جنبش حماس در نوار غزه آماده شوند.

آیخنر با اشاره به پیشنهاد همکاری‌های امنیتی و اطلاعاتی از سوی اسرائیل به امارات، آورده است: آنها تلاش می‌کنند از این حمله برای مقابله با حملات مشابه علیه خود در آینده عبرت بگیرند.

وزارت جنگ اسرائیل شب گذشته سه‌شنبه از آزمایش نسخه جدید سامانه ضد موشکی  "آرو 3" خبرداد.

پایگاه خبری عبری زبان والا نیز گزارش داد: تقویت پدافند "آرو" ضمن یک برنامه آمریکایی ـ اسرائیلی انجام شده و برای انهدام موشک‌های قاره‌پیمای خارج از جو زمین و مقابله با بمب‌ها و کلاهک‌های هسته‌ای، بیولوژیکی، شیمیایی و موشک‌های سنتی کوتاه برد طراحی شده است.

همچنین موسسه نظامی اسرائیل، این آزمایش موفقیت‌آمیز را امر مهمی در توان عملیاتی اسرائیل در دفاع از خود در برابر تهدیدهای کنونی و آینده خواند.

از سوی دیگر مایکل اورن، سفیر سابق تل‌آویو در واشنگتن از سناریوی پایان اسرائیل
پرده برداشت و تاکیدکرد: در صورت وقوع جنگ روزانه 4هزار موشک دقیق ایرانی سرزمین عبری را خواهد کوبید و در آن زمان پدافندهای دفاعی از بین خواهدرفت و اسرائیل به طور کلی از زمین محو خواهد شد.
 

وی اظهار داشت: موشک‌های ایرانی بسیار دقیق هستند و با فرود در قلب اسرائیل، خرابی‌های زیادی به بار خواهند آورد. این موشک‌ها چنان دقیق هستند که می‌توانند بر پدافند دفاعی عصای سحر آمیز نیز غلبه کنند.
 

 

http://www.taghribnews.com/vdcjyieiouqetvz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما